Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Plán vojenské invaze do Sýrie je hotov

syria_assadMinisterstvo obrany USA vypracovalo a předložilo prezidentu Baracku Obamovi plán ochrany syrských povstalců a obyvatel před útoky vládní armády. Dnes to oznámil izraelský zpravodajský portál DEBKAfile specializující se v oblasti vojenské rozvědky.

Podle svědectví tohoto portálu přijme americký prezident definitivní rozhodnutí v syrské otázce po tom, co se do Washingtonu vrátí ministryně zahraničí Hilary Clintonová ze zasedání skupiny Přátelé Sýrie, které bude zahájeno 24. února. Obama by chtěl v první řadě vědět, jestli jsou ochotny poskytnout politickou a finanční podporu v případě ozbrojeného zásahu do událostí v Sýrii arabské země.

Britská rozhlasová stanice BBC dnes zase zdůraznila, že v důsledku smrti známé americké novinářky Marie Colvinové pracující pro Sunday Times ve středu v syrském Homsu, vznikla nová situace, kdy západní metropole nemohou lhostejně přihlížet k tomu, co se děje v Sýrii.

Ministři zahraničních věcí Ruska a Číny Sergej Lavrov a Yang Jiechi včera projednali telefonicky situaci v Sýrii a potvrdili svůj postoj spočívající v nevměšování do záležitostí Sýrie.

Strany potvrdily společný postoj Ruska a Číny důsledně hájících urychlené skoncování s jakýmkoli násilím v Sýrii a zahájení inkluzivního dialogu mezi úřady a opozicí bez předběžných podmínek, v zájmu mírového urovnání, které vylučuje zásah zvenčí do syrských záležitostí, - praví se ve zprávě ruského MZV.

Zatímco Moskva a Peking naléhají, aby se nepokoje v Sýrii řešily dialogem, saúdskoarabský král Abdulláh Ruskému prezidentovi Medvedevovi řekl, že je dialog zbytečný.

V telefonním rozhovoru s Medvedevem Saúdský král řekl, že by "se Rusko mělo domluvit s Araby...než použije veto..." uvedla ve středu státní agentura.

Začátkem února Rusko a Čína vetovaly návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, který žádal Syrského prezidenta Bashara al-Asada k rezignaci a aby předal moc lídrům opozice.

"S tím, co se teď děje v Sýrii , je dialog zbytečný." Dodal Abdulláh.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2012_02_23/66751901/; wertyzreport.com 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře