Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

NATO své oběti vydává za „povstalce“

  • warvictim
Navzdory protestům v afghánské provincii Kandahár, kde byli při útoku amerického bitevního vrtulníku zabiti čtyři lidé - včetně tří dětí --, NATO oficiálně dál zpochybňuje tvrzení vesničanů, že mrtví byli civilisté, a trvá na tom, že ona čtveřice byli „povstalci".
Podle oficiálního prohlášení NATO čtyři zabití nesli v rukou „plastikové nádoby" a že tedy měli v úmyslu uložit nálože u silnice. Vrtulník pak zaútočil a raketami je zabil. Očití svědci z místa činu však tvrdí, že všichni čtyři spali, když vrtulník vystřelil na jejich domek.
Popírání civilních obětí v Afghánistánu je ze strany NATO a americké armády naprosto běžné, přičemž se okupační jednotky obvykle odvolávají na blíže nespecifikované „důkazy" svědčící údajně o tom, že jejich oběti byli povstalci, nebo že byl počet obětí uměle nafouknut v rámci talibanské propagandy.
Toto zapírání se po několika měsících obvykle mění v přiznání, nicméně narůstající počet civilních obětí mezitím vyvolává rostoucí protesty afghánského obyvatelstva, které nějaké zapírání zcela určitě neuklidní.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře