Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nasralláh navrhl EU připojit na teroristický seznam izraelskou armádu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ve středu (24.7.) večer vystoupil generální tajemník Hizballáhu Hasan Nasralláh se svou kritikou rozhodnutí Evropské unie připojit militantní křídlo Hizballáhu na seznam teroristických organizací. „Proč na seznam teroristických organizací nedáte Izrael či spíše jeho ozbrojené křídlo – armádu?“ ptal se v televizním přenosu Nasralláh se zdůvodněním, že „Izrael okupuje arabskou zemi“.

  • nasrallah-navrhl-eu-pripojit-na-teroristicky-seznam-izraelskou-armadu

Hizballáh prý rozhodnutí EU nepřekvapilo, jeho cílem bylo podle Nasralláha donutit Hizballáh ke kapitulaci. „Země EU poškodily své vlastní zájmy a nezávislost, když podlehly izraelskému a americkému tlaku. Poskytly Izraeli zákonné oprávnění pro všechny jeho budoucí války proti Libanonu, protože nyní může Izrael tvrdit, že vede válku proti teroru,“ pokračoval Nasralláh, který je přesvědčen, že rozhodnutí EU „poslouží pouze izraelským zájmům“.

Evropská unie se podle generálního tajemníka Hizballáhu stala „plnými partnery Izraele v jeho pokračující agresi proti Libanonu, Hizballáhu i baště libanonského odporu.“ Na tomto místě poděkoval všem, kteří organizaci i nadále podporují. Zmínil se také o tom, že připojení Hizballáhu na seznam teroristických organizací nebude mít pro organizaci žádné ekonomické dopady. Hizballáh totiž prý v Evropě nemá žádné investice. Nemá je ani v samotném Libanonu. Na závěr svého projevu vyzval Nasralláh EU, aby „ve svém vlastním zájmu rozhodnutí zrušila“.

zdroj:http://www.ztis.cz/rubrika/izrael

Facebook komentáře

Nejčtenější