Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mohutný, íránský útok na Izrael může naznačovat, že Írán má jaderné zbraně

Masivní, íránský útok na Izrael vyvolal otázku možné eskalace konfliktu v konflikt jaderný. Bylo oznámeno, že izraelská armáda se připravuje k zahájení „odvetného úderu“ proti Íránu, ale to pouze a až po konzultacích se Spojenými státy americkými. Během tohoto druhu konzultací, které již začaly, se diskutuje o otázce identifikace konkrétních cílů pro „odvetný úder“

  • mohutny-iransky-utok-na-izrael-muze-naznacovat-ze-iran-ma-jaderne-zbrane
Na tomto pozadí blízkovýchodní zdroje uvádějí, že hlavním problémem konzultací se Spojenými státy není ani tak definice cílů, jako spíše definování konkrétních zbraní, které by měly odvetu provést, A součástí této diskuse  nepochybně také je zvažování možnosti užití jaderných zbraní na íránském území.

Mohutný, íránský útok na Izrael zase naznačil, že Teherán je připraven na různé scénáře, včetně scénáře jaderného. To tedy nepřímo ukazuje na vysokou pravděpodobnost, že Írán vytvoří své vlastní jaderné zbraně.

Připomeňme, že v únoru letošního roku oznámil 45. prezident Spojených států Donald Trump, že Írán vstoupil do poslední fáze získání jaderných zbraní. Podle Trumpa by Írán  „mohl mít jadernou bombu do dvou týdnů“. Tyto „dva týdny“ již uplynuly, a pokud věříte prohlášením bývalého prezidenta USA, Írán klidně mohl vytvořit jaderné zbraně. A útokem na Izrael, v reakci na bombardování konzulátu v Sýrii, mohl Irán stejně tak dobře demonstrovat, že on i Izrael vlastní nyní rovnocenné zbraně, včetně zbraní jaderných, a že tuto skutečnost musí vzít v úvahu jak Netanjahu, tak americké úřady.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře