Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

MI6: Saúdové nechají Izrael bombardovat Írán

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • mapa-utok-iran
Saúdská Arábie je „připravena umožnit Izraeli přelet nad svým územím při bombardování Íránu", napsal s odvoláním na schůzku šéfa britské tajné služby MI6 Johnem Scarlettem a šéfem Mossadu Meirem Daganem britský deník Daily Express.

Jeho zpráva nebyla potvrzena ze žádného zdroje, nicméně posiluje spekulace o tom, že je Izrael k útoku na Írán už připraven. Podobná zpráva o vstřícném saúdském postoji se objevila už v červenci, nicméně tehdy ji izraelská vláda sama popřela. Izrael a feudální Saúdská Arábie nemají diplomatické styky, nicméně obě země jsou klíčovými spojenci USA v regionu.

Nové íránské středisko na obohacování uranu, jehož existence byla zveřejněna minulý týden, je podle všeho menší než stávající zařízení v Natanzu, ale podle všeho využívá modernější technologie. Údajně se nachází pod horou u města Kóm, jednoho z nejposvátnějších míst šíitského islámu. Pokud by právě sem Izrael podnikl útok, zcela určitě by tím vyvolal silnou reakci.

Šedá eminence americké politiky Zbigniew Brzezinski nedávno konstatoval, že pokud Izraelci v rámci útoku na Írán poletí přes Irák, mělo by je americké letectvo zastavit.

Facebook komentáře