Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Libanonský prezident nařídil přípravu základny pro OSN a NATO

  • liban-sulejman
Libanonské zdroje WMR uvádí, že libanonský prezident Michel Suleiman nařídil ministrovi práce a dopravy Ghazi al-Aridimu připravit severní letiště Qleiat pro možné využití jednotek NATO a OSN pro operace v Sýrii. Qleiat je umístěn u libanonské hranice se Sýrií.

Suleimanovo rozhodnutí nařídit přípravu Qleiat pro možné využití OSN a NATO přichází krátce po návštěvě amerického senátora Josepha Liebermana a asistenta ministrně zahraničí pro záležitosti blízkého východu Jeffreyho Feltmana. Feltman, který dříve sloužil jako velvyslanec v Libanonu, a Lieberman jsou oba neohrožení stoupenci vlády Benjamina Netanyahua a Izraele.

Lieberman se setkal se stoupenci Saúdy a Katarci podporovaného Hnutí ze 14.března bývalého premiéra Saada Haririho. Lieberman se také setkal se syrskými a salafistickými partyzány, včetně jedinců, kteří v minulosti bylo spojeni s "Al-Kájdou" a s afghánským Talibanem v uprchlických táborech na libanonské straně hranice se Sýrií. Lieberman se také setkal s libanonským premiérem Najinem Miaktim, který vládne s podporou Hizobolláhu, a který Liebermanovo volání o pomoc Libanonu nebere v úvahu.

Nicméně ale příprava letiště Qleiat pro vojáky NATO a OSN zvýší tlak na Damašek. NATO využití základny Qleiat požaduje už dlouho.

Lieberman se také setkal v Rijádu se saúdským králem Abdulláhem, s ministrem zahraničí Saúdem a-Faisalem, s ministrem obrany princem Salmanem bin Abdulem Azizem a v Dauhá s vedením Kataru, kde se dohodli, že vojenská pomoc radikálním salafistickým rebelům bojujícím v Sýrii musí zesílit.

Liebermanova spolupráce se salafisty a s elementy Al-Kájdy představuje další důkaz prima facie o blízkých spojení mezi Izraelem, sionismem a Saúdy, Katarci a radikálním wahhabismem a salafismem. Stejná nesvatá aliance pomáhala provést 11.září a nespočet teroristických útoků pod "falešnou vlajkou" po celém světě, aby udržela americky zaručené status quo na středním východě.

http://www.waynemadsenreport.com/articles/20120504

--------------------------------------------------------

Libanonská rozvědka zabavila další loď plnou zbraní

Poté, co minulý týden v libanonském Tripolisu úřady zabavily 150 tun libyjských zbraní mířících z Egypta a Libye, byla včera zabavena další loď. Tentokrát se ale zbraně neskrývaly na ropném tankeru, ale v autech na palubě, uvedl al-Manar.

Libanonská armádní rozvědka v pondělí večer zabavila obrovské množství zbraní ukrytých v autech na palubě italské lodi v přístavu v Tripolisu, řekly zdroje televizi Al-Manar.

Bezpečnostní složky v pašování zbraní v Tripolském přístavu odhalily zapojení libanonských stran.

Deník Safir uvedl, že loď zakotvená v Tripolském přístavu připlula z egyptské Alexandrie na cestě z Německa, a dodal, že armáda auta převezla a začala věc vyšetřovat.

Deník také uvedl, že jedno z aut obsahovalo 15 beden munice, v každé byl 1 tisíc nábojů pro různé samopaly. Dodal, že munice byla pro 9mm a 12,7mm samopaly a Kalaschnikovy.

Minulý týden libanonské úřady zabavily 150 tun libyjských zbraní, které vypluly na palubě lodi Lutfallah II. Z incidentu bylo obžalováno 21 lidí. Tato loď se také zastavila v Alexandrii. Zajímavé ale je, že libanonská média mlčí. Tento příběh, jako obvykle, převzala jen televize Al-Manar.

zdroj: http://wertyzreport.com/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře