Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Křečovitý optimismus kolem „mírových“ rozhovorů

  • benjamin-netanyahuxxx
Američtí činitelé se rozhodli šířit kolem blízkovýchodních „mírových" rozhovorů nezměrný optimismus a Obamův zvláštní blízkovýchodní vyslanec George Mitchell dokonce tvrdí, že jednání běží seriozněji a rychleji, než by kdo čekal.

V posvátném mediálním nadšení není sám, nicméně Izraelci a Palestinci, kteří už od počátku předpovídali rozhovorům spíš krach, svůj názor podle všeho nezměnili. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu například ve středu Palestincům připomněl, že zanedlouho vyprší zmrazení výstavby židovských kolonií (on říkal „osad") na palestinských územích, čímž rozhovory málem skončily, protože Palestinci pohrozili, že odejdou, pokud zmrazení nebude trvat dál. Výstavba kolonií, která přitom ve skutečnosti nebyla nikdy zcela zmrazena, má pokračovat ve velkém - v plánu je výstavba 13 tisíc domů a dvou nových kolonií. Pokud se tak opravdu stane - a deadline pro zmrazení skončí 26. září - lze „mírové" rozhovory dopředu považovat za mrtvé, protože při pokračujícím záboru palestinské půdy bude stále méně o čem jednat.

Na „mírové" náladě nepřidá ani to, že izraelská armáda přiznala, že „omylem" zabila tři palestinské civilisty, jednadevadesátiletého starce, jeho šestnáctiletého vnuka a o rok staršího dalšího příbuzného. Ti tři pásli ovce poblíž izraelského pohraničního plotu a vojáci v určitém okamžiku usoudili, že jeden z nich zvedá ze země raketu a míří s ní na izraelskou stranu...

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře