Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kouchner: Atentát v Dubaji nutí k utvoření palestinského státu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • kouchner-bernard-francie
Lednový atentát na předáka Hamasu Mahmúda Mabhúha v Dubaji podle francouzského ministra zahraničí Bernarda Kouchnera ukazuje nutnost okamžitého uznání palestinského státu. „Tato událost jasně ukazuje nutnost míru a palestinského státu, okamžitě," prohlásil pro francouzský Journal Du Dimanche.

„Francie cvičí palestinskou policii, na západním břehu vznikají podniky... To umožňuje, že lze uvažovat o brzkém utvoření palestinského státu a jeho okamžitém mezinárodním uznání, a to i dřív, než budou uznány jeho hranice," dodal.

„Pokud politický proces do poloviny roku 2011 nepovede k ukončení izraelské okupace, vsadím se, že úroveň rozvoje palestinské infrastruktury a institucí už bude takový, že donutí Izrael, aby okupaci vzdal," prohlásil k tématu palestinský premiér Fajjád Salám.

Británie mezitím odmítla tvrzení listu Daily Mail, podle něhož izraelská tajná služba dopředu informovala britskou tajnou službu o chystaném atentátu v Dubaji. Izraelský agent údajně britské ministerstvo zahraničí informoval i o tom, že Mosad při atentátu chystá zneužít britské cestovní pasy. „Británie se ale na samotné akci nepodílela a neznala ani identitu cíle," cituje deník nejmenovaného informátora. Mluvčí britského ministerstva zahraničí vše popřel. „Informace o britských pasech jsme dostali až několik hodin před tiskovou konferencí dubajské policie. Stihli jsme jen dubajským úřadům potvrdit nepravost pasů."

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře