Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kampaň proti mezináboženským svazkům Židů (video)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • projektmasa
Úřad izraelského premiéra a Židovská agentura zahájily „agresivní kampaň" na podporu projektu Masa, jehož cílem je posílit židovskou identitu mezi mladými Židy v diaspoře a jejich vazbu na Izrael, píše izraelský deník Haarec.

Jeden z klipů přirovnává Židy, kteří uzavřeli sňatek mimo své náboženství, k pohřešovaným osobám, jejichž tváře a jména jsou rozvěšeny po ulicích. V rámci kampaně budou obdobná oznámení o „pohřešovaných" v Izraeli rozmístěna také na zdech.

Projekt Masa chce předcházet manželským svazkům s Nežidy, neboť právě ty Židovská agentura považuje za „strategickou národní hrozbu". Podle údajů Židovského institutu pro politické plánování lidských zdrojů uzavřelo sňatek s člověkem z jiného náboženství přes 50 procent Židů v diaspoře.

Studie ale ukazují, že Židé, kteří se v Izraeli zúčastní projektu Masa, posilují svou vazbu na Izrael, nacházejí svoji identitu, vesměs neuzavírají svazky mimo svou víru a stávají se z nich aktivisté v otázkách spojených s Izraelem. Někteří z nich se do Izraele dokonce přestěhují.

Šéf nynější kampaně Motti Scharf přirovnává asimilaci k nedostatku vody. „Ačkoli je to existenciální problém, lidé v Izraeli ho jako takový nevnímají, protože je to proces pomalý a není dramatický, nevidí ho," prohlásil. „Je na čase se touto otázkou zabývat."

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře