Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jinými slovy byla to dvojnásobná zrada a podlost

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Minulý týden zavraždil Izrael pomoci řízených raket vůdce Hamas Ahmeda Jabaria a jeho další vysoké představitele jen hodiny poté, co jim doručil návrh smlouvy na trvalý mír. Nyní vyplývají na povrch detaily jejich podlého a věrolomného činu.

 

  • jinymi-slovy-byla-to-dvojnasobna-zrada-a-podlost
 
23. října navštívil Gazu emirský šejk Hamad bin Khalifa. Byla to první oficiální návštěva hlavy státu od doby, kdy před pěti lety si Palestinci zvolili do vlády Hamas. Šejk daroval vůdcům Hamas drobné dárky - hodinky a kuličková pera. Jenže tyto dárky měly v sobě vysílačky a vysílaly svou pozici izraelským satelitům, takže Izrael měl snadnou práci je zaměřit.

Jinými slovy byla to dvojnásobná zrada a podlost. Nejprve zradil Palestince Katar a pak i Izrael. Šejk Hamad samozřejmě věděl, co jeho dárky ukrývají a Izrael věděl, proč je do "dárků" namontoval a k čemu budou použity. Přesto předstíral ochotu k jednání. Věděl, že k němu nikdy nedojde.
Adresy a lokaci vůdců Hamas prozradil Izraeli katarský šejk
 
Věrolomnost Izraelců je skutečně neuvěřitelná. V úterý Izrael zabil vůdce Hamasu Ahmeda Jabaria. Bylo to několik hodin poté, co, mu poslal návrh dohody o trvalém míru.

Izraelský mírový aktivista Gershon Baskin, který dojednával propuštění Gilada Shalita a je ve styku s Hamas, řekl, že návrh obsahoval protokoly pro trvale udržovaný klid zbraní v případě hraničních konfliktů mezi Izraelem a Palestinou. Baskin dále řekl, že Izrael musel vědět, že poslal Jabariovi návrh mírové dohody, přesto schválil jeho zabití jen několik hodin poté, co návrh odeslal.

"Myslím, že udělali strategickou chybu, která bude stát mnoho životů nevinných lidí", řekl Baskin. V posledních dvou letech se Jabariovi podařilo přesvědčit hamasské vedení, že neustálé nepřátelské výpady nejsou pro žádnou stranu výhodné. Po věrolomném zavraždění Jabaria teď dohoda nebude možná.

Poznámka editora: Ale přesně to přece Izrael chtěl.
 
Netanjahu potřeboval od někoho slyšet, že další vraždění, které připravuje, je v souladu s demokratickými a humanistickými principy. Není proto divu, že zavolal do Čech. Čechy jsou již delší dobu pevným spojencem Izraele a každé vraždění palestinských civilistů je loutkami, které jsou zrovna u vlády, schváleno bez jakýchkoliv výhrad.
 
Izraelské letectvo zničilo budovu v Gaze v ktorej sídlila pobočka ruskej televízie Russia Today. Len šťastnou náhodou personál tesne pred bombardovaním opustil priestory pobočky. V budove zostalo niekoľko zahraničných novinárov, šiesti z nich boli zranení, jeden prišiel o nohu. Súdny človek je nútený položiť si otázku, kto je v Izraelsko-palestínskom konflikte terorista. Predpokladám, že útok na budovu spravodajcov nebol omyl...
 
Aký dôvod má Tel Aviv na zvyšovaní napätia?
Sú tri. Chce využiť terajší konflikt v predvolebnej kampani pred januárovými voľbami, zvýšiť šance tandemu Netanjahu - Lieberman. Zároveň testuje reakcie nového vedenia v Egypte. A napokon sa pokúša zabrániť Palestínčanom presadiť v OSN žiadosť o štatút pozorovateľa. Izrael potrebuje, aby bol front stále takpovediac živý. Odniesli si to však väčšinou nevinní palestínski civilisti, a tak nasledovala reakcia. Veď každý národ, ktorý okupujú, má právo na odpor akýmikoľvek prostriedkami.
 

Nejdůležitější držitelé akcií FEDu byly:
1. Rothschildovy banky z Londýna a Paříže
2. Lazard Brothers Bank z Paříže
3. Israel Moses Seif Bank z Itálie
4. Warburg Bank s Amsterdamu a Hamburgu
5. Lehmann Bank z New Yorku
6. Khun Loeb Bank z New Yorku
7. Rockefellers Chase Manhattan Bank z New Yorku
8. Goldman Sachs Bank z New Yorku
 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře