Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izraelské, ozbrojené síly určily, jak budou reagovat na nedávný, íránský útok, ale ještě se nerozhodly, kdy udeří

Reakce Izraele na masivní útok Íránu je považována za samozřejmost, přičemž rozhodnutí o jeho zahájení a provedení spočívá v rukou izraelského, politického a vojenského vedení.

Zdá se, že ministři izraelské vlády radili Netanjahuovi, aby zaútočil na citlivá, íránská zařízení.

Většina izraelských, rozhodovacích center se domnívá, že je třeba co nejdříve přijmout opatření.

  • izraelske-ozbrojene-sily-urcily-jak-budou-reagovat-na-nedavny-iransky-utok-ale-jeste-se-nerozhodly-kdy-uderi2

Izraelská, válečná rada nedávno uzavřela své zasedání s tím, že se rozhodla ve prospěch pro přímý úder na Irán.

USA očekávají, že izraelská odpověď bude mít omezený rozsah. Izrael, podle amerických analytiků, zvažuje „úzký a omezený“ úder uvnitř Íránu.

USA však nebyly Izraelem oficiálně informovány o jeho plánech.

" Doufáme, že nám dají nějaké varování, abychom byli připraveni chránit v celém regiónu náš personál, nejen vojenský, ale i diplomatický," řekl americký činitel.

Zároveň doplnil, že „ neexistuje žádná záruka, že nás budou varovat. Vědí, že když nás varují, pravděpodobně znovu vyjádříme svůj nesouhlas s tím, co se chystají udělat .“

Po spekulacích ohledně použití buď konvenčního arzenálu stíhaček a řízených bomb a střel nebo balistických raket dlouhého doletu typu Jericho, zdroje sdělují, že izraelští, vojenští plánovači přišli se „smíšeným“ řešením.

Balistická střela vzduch-vzduch Rocks je hypersonická střela s podobnými vlastnostmi jako ruská střela Kinžál. Ta bude nyní, pravděpodobně, poprvé použita ve větším měřítku.

Specifický systém může použít stíhačku F-15I jako nosič této rakety., Zachycení této rakety, podle Izraelců, vyžaduje protiletadlové systémy s protibalistickými schopnostmi.

Tato konkrétní volba dává smysl, protože umožňuje využití schopností nabízených balistickou střelou, aniž by Izraelci byli nuceni odpalovat střely Jericho, jež nesou hlavní tíhu izraelského jaderného odstrašení a v arzenálu Izraelského letectva existují v omezeném počtu.

https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/..

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaromír 2024-04-18 11:39
Nedajú si pokoj.Chcú aby Iránci a nikto iný, vymazali tú kolóniu sionistickych nacistov...Tak im poprajem stastní odchod do horúcich pekiel menom Iskrahell či Isrealhell...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře