Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izraelské okupační síly zavraždily mladého palestinského lékaře u vchodu do mešity Al Aksa.

Byl desetkrát střelen z bezprostřední blízkosti za to, že bránil ženu, kterou obtěžovali izraelští policisté.

Izraelská policie zastřelila Palestince u vchodu do areálu mešity Al Aksa. Zastřeleným mužem byl v sobotu šestadvacetiletý Mohammad Cháled al-Osaibí z Houry, arabské beduínské vesnice na jihu Izraele.

K incidentu došlo kolem půlnoci poblíž Řetězové brány, přístupového místa do areálu mešity Al Aksá v Izraelem okupovaném východním Jeruzalémě. Ještě několik hodin po incidentu byla kamenná ulička vedoucí do areálu potřísněna krví.

  • izraelske-okupacni-sily-zavrazdily-mladeho-palestinskeho-lekare-u-vchodu-do-mesity-al-aksa

Palestinští věřící u vchodu do areálu v sobotu uvedli, že policie nejméně desetkrát střelila muže poté, co se jim snažil zabránit v obtěžování ženy na cestě do svatého areálu.

Policie tvrdila, že se al-Osaibi "pokusil vytrhnout policistovi zbraň a při potyčce z ní vystřelil".

Ayman Odeh, člen izraelského parlamentu, Knesetu, a bývalý člen Knesetu Talab al-Saneh vyvrátili izraelská obvinění, že se Osaibi pokusil vytrhnout policistovi zbraň, což policie zdůvodnila jeho zabitím.

Odeh uvedl, že Osaibi se šel v tomto svatém měsíci modlit do mešity Al Aksá a jen proto, že chtěl pomoci ženě, kterou napadla policie, byl "popraven", přestože nebyl ozbrojen.

"Každý musí pochopit, že okupace je hlavním a trvajícím zločinem a naše problémy neskončí, dokud neskončí okupace. Veškeré úsilí musí směřovat k jejímu ukončení," řekl.

Saneh také uvedl, že se Osaibi pokusil zasáhnout, když viděl, jak policie útočí na arabskou ženu, a proto byl zblízka zabit. "Tvrzení policie, že se pokusil někomu vytrhnout zbraň, je lež a výmysl," řekl a vyzval policii, aby ukázala videa z kamer v oblasti, která dokumentují údajný pokus vytrhnout policistovi zbraň.

Policie po incidentu uzavřela všechny brány mešity Al Aksá a Starého města a zaútočila na majitele obchodů a prodejce v oblasti. Brány byly později opět otevřeny.

Svědek: "Nic nemůže ospravedlnit tolik střelby".

Sedmnáctiletý Noureddine, který žil ve čtvrti a nechtěl uvést své příjmení ze strachu z odvety, řekl Al-Džazíře, že viděl, jak se al-Osaibi střetl s policií, která zastavila věřící na cestě do mešity.

Noureddine uvedl, že mezi al-Osáibím a policisty došlo k nějakému sporu, než uslyšel tucet výstřelů.

"Nic nemohlo ospravedlnit tolik výstřelů," řekl a poukázal na chaotické záběry, které natočil a na nichž je vidět, jak palestinští prodavači a věřící křičí za zvuku kulek vypálených v rychlém sledu. "Všechny byly z bezprostřední blízkosti."

Překlad CFP!

Celý článek ZDE: https://www.mundoobrero.es/2023/04/02/las-fuerzas-de-ocupacion-israelies-asesinan-a-un-joven-medico-palestino-en-la-entrada-de-la-mezquita-de-al-aqsa/

https://www.mundo24.info/medio-oriente/las-fuerzas-de-ocupacion-israelies-asesinan-a-un-joven-medico-palestino-en-la-entrada-de-la-mezquita-de-al-aqsa.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře