Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael zaútočil na vojenská zařízení ​​v sedmi oblastech Íránu! – V Isfahánu byla zasažena vojenská

EKTAKTO: Izrael zaútočil na vojenská zařízení ​​v sedmi oblastech Íránu! – V Isfahánu byla zasažena vojenská základna!

K silným explozím došlo také v Sýrii a Iráku

19.04.2024 | 06:26

Izrael zaútočil na vojenská zařízení v 7 oblastech Íránu jako reakci na sobotní masivní útok dronů a raket.

Íránští představitelé přiznávají, že vojenská základna v Isfahánu, ve středním Íránu, byla zasažena.

Některé nepotvrzené zprávy tvrdí, že útok zničil vybavení íránského námořnictva, ale Íránci to popírají.

  • izrael-zautocil-na-vojenska-zarizeni-v-sedmi-oblastech-iranu-v-isfahanu-byla-zasazena-vojenska
Výbuchy jsou hlášeny i ze Sýrie a Iráku!
 
Americká televizní síť ABC News, s odvoláním na zdroj z americké vlády, uvedla, že rakety, odpálené izraelskými letadly, zasáhly zařízení v Íránu, a to v časných ranních hodinách.

Američané dávají jasně najevo, že s útokem nemají nic společného, ale byli varováni izraelskou vládou.
 
Vláda Benjamina Netanjahua tento týden uvedla, že po víkendovém, íránském útoku prostřednictvím více než 350 dronů a raket, odpálených na izraelské území, si vyhrazuje právo bránit se před Íránem.

Ve stejnou dobu Írán aktivoval protivzdušnou obranu v několika provinciích, a to v časných, ranních hodinách uprostřed zpráv o „silných explozích“ v provincii Isfahán, uvedla oficiální íránská tisková agentura IRNA.
 
Komerční lety byly pozastaveny na několika iránských letištích, včetně toho v Teheránu, uvedla tisková agentura MEHR s odvoláním na letištní úřad.
 
 
-----------------------------------------------------------------------
 
V Íránu nebyly zaznamenány následky izraelského útoku

Ve městě Isfahán, které se nachází v centrální části Íránu, se dnes ráno ozval mohutný výbuch, jehož příčinou byla aktivace systému íránské, protivzdušné obrany. Informace o sestřelení byla potvrzena druhým, brigádním, generálem íránské armády - Sijavaš Michandústem. Generál uklidnil veřejnost sdělením,  že zásah protivzdušné obrany byl zapříčiněn reakcí íránské PVO na podezřelé objekty, zároveň potvrdil, že v důsledku incidentu nedošlo k žádným škodám, ani obětem.
 
Incident následoval po zprávách o " omezeném ," odvetném úderu, který Izrael podnikl na objekty v Íránu. Americká média informovala o explozích, které byly slyšet také v oblasti Isfahánu. Íránská státní agentura IRIB zároveň informovala o spuštění systémů protivzdušné obrany, a to v několika provinciích země, což bylo údajně způsobeno příletem dronů.

Agentura Tasnim potvrdila, že jaderná zařízení v provincii Isfahán zůstávají v bezpečí a nejsou zasažena možnými údery. Zdroje New York Times navíc upřesnily, že cílem izraelských útoků mohla být letecká základna poblíž Isfahánu.
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře