Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael podniká rozsáhlé útoky v Rafahu

 Ústřední velení IDF (Izraelských, obranných sil) zahájilo pozemní operaci v Rafáhu, který se nachází na hranici s Egyptem v pásmu Gazy. Začátek operace se stal známým bezprostředně po strategické schůzce mezi izraelským ministrem obrany Yoavem Gallantem a vysokými, vojenskými vůdci, včetně náčelníka generálního štábu generálporučíka Herziho Haleviho a vedoucího operačního ředitelství generálmajora Odeda Basiuka.

  • izrael-podnika-rozsahle-utoky-v-rafahu
V rámci operace Železné meče, která předcházela pozemní invazi, provedla izraelská letadla masivní nálety na Rafah a okolí, přičemž zasáhla více než 40 cílů. Podle předběžných zpráv vede pozemní část operace 933. pěší brigáda Nahal.

Rafah se stal útočištěm pro statisíce uprchlíků z východní a střední Gazy, což výrazně komplikuje situaci na místě a zvyšuje riziko civilních obětí. Mnoho mezinárodních pozorovatelů a organizací pro lidská práva vyjádřilo obavy z možného velkého počtu civilních obětí.

 
--------------------------------------------------------------
 
Izrael zablokoval Rafah a převzal kontrolu nad klíčovým kontrolním bodem

Podle nedávných zpráv izraelských médií izraelská armáda úspěšně převzala kontrolu nad klíčovým, kontrolním stanovištěm ve městě Rafah, které se nachází v jižní části pásma Gazy. Podle listu The Times of Israel byla operace provedena v rámci posílených bezpečnostních opatření a vojenských operací v regionu.

Důležitou roli hraje přechod Rafah, který spojuje Gazu s Egyptem a jeho řízení umožňuje regulovat hlavní dopravní proudy mezi oběma územími. Kromě dobytí kontrolního bodu drží izraelská armáda také cestu vedoucí z východního Rafáhu do Egypta, čímž posiluje svou strategickou přítomnost v regionu.

V rámci stejných operací IDF (Izraelské obranné síly) objevily a převzaly kontrolu nad třemi tunely, které byly údajně součástí obrany Hamasu.

 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře