Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Izrael odpojil přívod vody do palestinských vesnic

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Podle zpráv médií Izrael kompletně odstavil zásobování vodou v některých palestinských vesnicích proto, aby mohl provozovat volnočasové parky a zařízení na chov ryb.

Izraelská vláda zcela odstřihla některá území od regionálního zásobování vodou. Jak informují lokální média izraelské úřady "vysušili" nejméně 10 vesnic severozápadně od Jeruzaléma. Již předtím palestinská média informovala o silných omezeních v zásobování vodou, na co se obyvatelé i stěžovali.

  • izrael-odpojil-privod-vody-do-palestinskych-vesnic

 

I samotné palestinské školy v postižených regionech jsou nyní bez zásobování vodou.Palestinská Land Research Centre píše v nové zprávě, že izraelští osadníci ze sídlišť Yiztar a Baracha jsou zásobováni pramenitou vodou z palestinských vesnic, aby mohli chovat ryby a provozovat volnočasové zařízení. Palestinci naproti tomu trpí permanentním nedostatkem vody a platí nesrovnatelně vyšší ceny za vodu.

Spojené státy poskytují ročně cca. 5 miliard dolarů rozpočtové a vojenské pomoci Izraeli. Už více než 30 let jsou navíc obsazeny okolní území, přesto, že to odporuje mezinárodnímu právu. Hustě osídlené teritorium Izraele se rozšiřuje stále dál a již "polklo" 400 palestinských vesnic.

Překlad: Juraj Borský

Zdroj: gegenfrage.com

Převzato:http://www.protiprudu.org/izrael-odpojil-privod-vody-do-palestinskych-dedin/

Facebook komentáře