Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Izrael odmítl návštěvu ministrů zahraničí z EU

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • eu-izrael
Izrael odmítl přijmout delegaci pěti ministrů zahraničí zemí EU, kteří chtěli do Izraele přijet ve čtvrtek k jednání v Jeruzalémě i v Ramalláhu.

Oficiálně bylo odmítnutí zdůvodněno problémy s harmonogramem, izraelský deník Haarec však uvádí, že skutečným důvodem byla snaha izraelského vedení vyhnout se evropskému nátlaku na další zmrazení výstavby židovských kolonií prodlouženo. Jeho lhůta má vypršet koncem září.

Navrhovanou cestu dohodli francouzský ministr zahraničí Bernard Kouchner a jeho španělský kolega Miguel Moratinos, přičemž Kouchner vyjádřil nelibost, že EU není zastoupena při nynějších „mírových" izraelsko-palestinských jednáních ve Washingtonu, ačkoli Evropa Palestinské samosprávě poskytuje většinu financí. K oběma ministrům se měli přidat ještě šéfové diplomacií Británie, Německa a Itálie.

Zároveň s odmítnutím delegace z EU izraelské ministerstvo zahraničí vyzvalo unii, aby obnovilo proces povýšení vztahů s Izraelem, který byl pozastaven loni v dubnu, kdy premiér Netanjahu oznámil zrušení rozhovorů s Palestinci. „Mírová" jednání ale nyní probíhají, a tak je podle Izraele důvod proces sbližování s EU obnovit.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře