Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael: Nemají nás rádi pro naši svobodu

  • msbirim
Izraelská vláda tento týden po několika odkladech oficiálně zahájila provoz nového webu „veřejné diplomacie", který vyzývá Izraelce chystající se do zahraničí, aby se stali „vyslanci Izraele" a nabízí jim řadu témat k rozhovorům, s nimiž by se vylepšení izraelského image prý dalo dosáhnout.

Vzhledem k tomu, že web oficiálně patří vládě, lze stanoviska na něm zveřejněná považovat za oficiální vládní postoje, nicméně většina tezí ve své podstatě jde proti rétorice vycházející z izraelských postojů k „mírovému procesu" s Palestinskou samosprávou.

Web se tak snaží rozbít třeba „mýtus" Palestiny a tvrdí, že „nic jako koncept Palestiny nikdy neexistovalo" a proto není ani žádné opodstatnění pro palestinský stát, což je zvláštní konstatování v době, kdy se právě o utvoření takového státu jedná.

Kromě toho ale web tvrdí, že „muslimský teror" nemá nic společného s Palestinci, a místo toho poukazuje na to, že „západní hodnoty (svoboda vyznání, svoboda projevu, svoboda tisku, volný trh, svobodné školství, demokracie atd.) jsou morální hrozbou pro existenci diktátorských muslimských režimů.

Je samozřejmě otázka, které ze zmíněných svobod v Izraeli skutečně plnohodnotně existují (a neříkal něco podobného, o tom proč nás „oni" nemají rádi, náhodou už Bush?), nicméně časová shoda rozjezdu nového propagandistického webu s aktivací Václava Havla je úsměvně zajímavá.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře