Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Írán nařídil Hizballáhu provést útok na Izrael jako odpověď na bombardování jaderných zařízení Íránu

Írán vydal pokyn Hizballáhu zaútočit na izraelské síly na hranici s Libanonem jako odplatu za "bombardování" íránského jaderného zařízení v íránském Parčínu, napsal 10.10.2014 kuvajtský deník al Rai.

Ve zprávě, jejíž zdrojem jsou diplomatické kruhy ve Washingtonu, se dále uvádí, že "cizí země" je zodpovědná za bombardování íránské vojenské základny, u které je podezření, že se tam nachází jaderném zařízení.

  • iran-naridil-hizballahu-provest-utok-na-izrael-jako-odpoved-na-bombardovani-jadernych-zarizeni-iranu

Ve zprávě se také uvádí, že západní zpravodajské služby se domnívají, že Írán na zmiňované základně provádí jaderné zkoušky. Bombardování mělo, dle zprávy, zmařit provádění testů.

Hizballáh prohlásil, že středeční útok na libanonské hranici s Izraelem, v průběhu kterého byli zraněni dva izraelští vojáci, bylo "odvetou" za izraelský útok.

"Toto je „vzkaz“ Izraeli. I když jsme zaneprázdněni v  Sýrii a na východní frontě v Libanonu, naše oči zůstanou otevřené a náš odpor je připraven čelit izraelskému nepříteli, " řekl v úterý Šejk Naim Qassem, zástupce generálního tajemníka Hizballáhu, libanonské televizi OTV v úterý.

Satelitní snímky pořízené z Parčínu potvrzují poškození vojenské základny v souladu s leteckým útokem, řekl expert na obranu Ronen Solomon izraelské stanici Channel 2 a Defense Magazine.

zdroj: http://www.jta.org/2014/10/10/news-opinion/israel-middle-east/report-iran-ordered-hezbollah-to-carry-out-attack-on-israel-over-nuclear-facility-bombing#ixzz3GJOYhO9P

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře