Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

  • irak-disaster
Následující oficiální vládní statistika, zpracovaná ke konci roku 2008, ukazuje katastrofální podmínky, jaké vládnou v Iráku od americké invaze a okupace této země.

1.      Milion ovdovělých iráckých žen (podle údajů iráckého ministerstva pro ženské záležitosti).

2.      Čtyři miliony osiřelých iráckých dětí (podle odhadů iráckého ministerstva plánování).

3.      Dva a půl milionu (2 500 000) zabitých Iráčanů (podle iráckého ministerstva zdravotnictví a soudního lékařství).

4.      800 000 Iráčanů zmizelo v tajných věznicích patřících různým vládnoucím stranám (podle stížností registrovaných iráckým ministerstvem vnitra).

5.      340 000 iráckých vězňů zatčených bez obvinění zmizelo v amerických věznicích, věznicích irácké vlády a věznicích na území Kurdistánu (podle iráckých, arabských a mezinárodních organizací lidských práv včetně organizací OSN). Americké okupační síly oficiálně přiznávají, že počet iráckých vězňů v jejich věznicích se pohybuje kolem 120 000).

6.      Čtyři a půl milionu (4 500 000) Iráčanů uprchlo za hranice Iráku (podle statistik osob žádajících o pas u Generálního ředitelství pasů).

7.      Z dvou a půl milionu (2 500 000) Iráčanů se stali uprchlíci ve vlastní zemi (podle iráckého ministerstva pro uprchlíky).

8.      Registrováno je 76 000 případů AIDS; před invazí a okupací Iráku nepřekročil počet těchto případů 114 (podle statistiky ministerstva zdravotnictví).

9.      Hrozivé rozšíření užívání drog mezi mládeží (podle iráckého ministerstva zdravotnictví a Centra pro boj s drogami). Existuje řada fundovaných článků o metodách pašování drog, mezi nimiž jsou i látky vysoce toxické, které se dostávají do skladišť v jižní části země, kontrolovaných některou z vládních stran a milic, i o tom, jak je zisk z prodeje těchto drog využíván ke kupování (podplácení) vládních úředníků s cílem získat jejich podporu a mlčení, a na financování volebních kampaní.

10.  Tři z každých čtyř sňatků končí od invaze a okupace Iráku rozvodem (podle iráckého ministerstva zdravotnictví).

11.  Více než 40 % Iráčanů žije pod hranicí chudoby (podle iráckého ministerstva pro lidská práva). Skutečné procento je patrně mnohem vyšší a může překračovat 55 %.

12.  Pokles úrovně a kvality základního i terciárního vzdělání podle prohlášení přestavitelů UNESCO vede tuto organizaci k odmítnutí uznávat univerzitní hodnosti vydávané iráckými univerzitami a fakultami.

13.  Desetitisíce falešných univerzitních hodností byly uděleny vysokým vládním činitelům, vysokým důstojníkům, generálním ředitelům a vysokým představitelům politických stran (podle prohlášení a statistik Irácké komise pro čestnost a průhlednost).

14.  Existuje kolem 550 politických skupin a stranických koalic (podle Irácké nezávislé volební komise) a dodnes neexistuje žádný zákon regulující tento ohromný počet.

15.  Existuje asi 11 400 občanských organizací (podle iráckých ministerstev vnitra, spravedlnosti a sociální péče). Tyto organizace mají veřejné i tajné úkoly a není jasné, jaká která organizace je a jak jsou financovány.

16.  V zemi působí 126 bezpečnostních společností kontrolovaných cizími tajnými službami a registrovanými iráckým ministerstvem vnitra. Údajným úkolem těchto společností je ochrana cizích ambasád, cizích diplomatů a prominentních návštěvníků. Jejich tajné úkoly však známy nejsou. Z nejasných důvodů je tak dnes v Iráku milion ozbrojených lidí, rozdělených mezi ministerstva obrany a vnitra, různé vládní bezpečnostní agentury a bezpečnostní služby různých vládnoucích stran.

17.  V zemi je 43 oficiálně registrovaných ozbrojených milic spojených s politickými stranami.

18.  Existuje 220 listů a tiskových publikací financovaných zahraničními tajnými službami (podle Svazu iráckých novinářů). Specifickým účelem těchto publikací je vymývat Iráčanům mozky, zabránit jim v přemýšlení nad různými projekty, jejichž cílem je rozdrobení Iráku na sektářské, regionální a etnické ministáty, a zničit jejich národní identitu.

19.  Existuje 45 televizních kanálů financovaných cizími tajnými službami (podle prohlášení managementu televizí Nilesat a Arabsat).

20.  Existuje 67 rozhlasových stanic financovaných cizími tajnými službami (podle prohlášení Irácké informační komise).

21.  Existují čtyři sítě digitálních komunikací, každá odhadem v hodnotě 12 miliard dolarů, financované stranickými vůdci. Jde o tyto společnosti.

-                    Kork Company, již vlastní výlučně Mas'úd Barzání, prezident Kurdistánu;

-                    Assia Company, vlastněná výlučně Džalálem Tálabáním, prezidentem Iráku;

-                    Zein Company (kuvajtská), již vlastní po 50 % Ahmad Šalabí a Málikího strana Dawa;

-                    Atheer Company, již vlastní výlučně Abd al-Azíz al-Hakím (pozn. překl.: ten je nyní již mrtvý a dědictví po něm převzal jeho syn Ammár al-Hakím).

22.  Existuje více než 11 400 oficiálních a neoficiálních stranických sídel. Mělo by jít o sídla falešných podnikatelských společností, nevládních organizací či politických skupin. Veřejnost je přesvědčena, že irácká vláda tato sídla odňala jejich legálním vlastníkům poté, co byli odstraněni či donuceni je uvolnit a hledat útočiště někde jinde. Všechna jsou placena z iráckého národního rozpočtu

 

To vše je pouhá špička ledovce z toho, co se děje v „novém demokratickém Iráku" od americké invaze a okupace.

 

Sabáh al-Baghdádí je nezávislý irácký novinář dostupný na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přeložil a upravil dr. Chalíl Nakleh, nezávislý palestinský badatel a poradce.

 

Zdroj: http://palestinethinktank.com/2009/08/07/sabah-al-baghdadi-iraq-disastrous-and-shocking-official-statistics/

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře