Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Humanitární konvoj pro Gazu přistál v Egyptě

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • amaltea
Loď Amalthea, která do Gazy vezla humanitární pomoc libyjské Kaddáfího nadace, údajně přistála v egyptském přístavu El Aríš, kam byla z volného moře zatlačena izraelským námořnictvem.

Egypt oznámil, že umožní posádce předat asi dva tisíce tun potravin a léků zástupcům Červeného kříže, kteří je pak předají do Gazy.

Amalthea zamířila do El Aríše poté, co Izrael oznámil, že je připraven ji zastavit za jakoukoli cenu, aby nemohla předat svou pomoc po moři, nicméně se zdá, že židovský stát nevyloučil předání pomoci přes egyptský hraniční přechod v Rafahu.

Otázkou jen zůstává, za jak dlouho se tak stane. Egyptská klientská vláda už roky s Izraelem na blokádě Gazy spolupracuje a ačkoli nedávno omezení zmírnila, přes hranici vpustila jen zlomek zboží. Vzhledem k tomu, že izraelská armáda dva měsíce po masakru na Mavi Marmara ale nevpustila do Gazy prakticky nic z nákladu tureckého humanitárního konvoje, zdá se, že snaha dovézt obklíčeným obyvatelům Gazy alespoň nějakou pomoc vede přece jen spíš přes Egypt.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře