Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hrozba zatčení zabránila vicepremiérovi v cestě do Londýna

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • mose-yaalon
Izraelský vicepremiér Moše Yaalon byl donucen zrušit svou cestu do Londýna poté, co ho právníci varovali, že by mohl být v britské metropoli zatčen v souvislosti se smrtícím útokem v Gaze, který nařídil před sedmi lety.

 

Varování generálovi v záloze a bývalému vrchnímu veliteli izraelské armády přichází týden poté, co izraelského ministra obrany Ehuda Baraka v Británii před zatčením zachránila imunita člena vlády. Yaalonovi ale právníci poradili, ať do Londýna, kde se měl zúčastnit večeře s finanční sbírkou pro izraelské vojáky, vůbec nejezdí, konstatuje britský deník The Times.

Nad Yaalonem se vznáší žaloba za útok z roku 2002, při němž izraelský letoun svrhl tunovou bombu do hustě obydleného města Gaza a cíleně zabil člena Hamasu Saláha Šahídího a s ním ale i čtrnáct nevinných lidí, včetně několika dětí.

Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman, předák protofašistické strany Jisrael Bejtanu, minulý týden prohlásil, že proti vysokým důstojníkům izraelské armády a bezpečnostních orgánů je ve světě podáno asi tisíc žalob. „Je to kampaň na delegitimizaci Izraele," dodal.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře