Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Exprezident Afghánistánu: ISIL nemůže realizovat všechno, co dělá, bez podpory zvenčí

ISIL nemůže realizovat všechno, co dělá, bez podpory zvenčí, je to prostě nemožné, prohlásil v interview pro Sputnik Arabic bývalý afghánský prezident Hámid Karzaj.

 

 
  • exprezident-afghanistanu-isil-nemuze-realizovat-vsechno-co-dela-bez-podpory-zvenci

Kromě toho zdůraznil, že vzrůstající aktivita radikální skupiny Islámský stát v Iráku a Sýrii „může být podmíněna jak vnitřními, tak i vnějšími faktory".

 

„Existují zřejmě vnitřní podmínky pro růst, pravděpodobně ale existuje i vměšování zvenčí. Nemohou realizovat všechno, co dělají, bez podpory zvenčí, to je prostě nemožné. Nikdo nemůže být natolik aktivní, rychlý a přesunovat se bez podpory zvenčí. Znamená to tedy, že bezesporu existují vnější síly, které jim pomáhají a které mají zájem na jejich postupu", zdůraznil politik.

Koncem června navrhl ruský prezident Vladimir Putin syrskému vedení a zemím regionu, včetně Turecka, Jordánska a Saúdské Arábie, aby se spojily v boji s Islámským státem.

„Ano, já to podporuji. Jestliže jsou Západ a USA upřímné ve svém úsilí v boji s terorismem, pak musí spojit své úsilí s Ruskem a Čínou a poslouchat prezidenta Putina", řekl Karzaj.

 Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150908/1093034.html#ixzz3lEf7ArDa

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře