Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dvě „Dýky“ Putina pošlou americkou letadlovou loď ke dnu

Vlad Serov

Jen nejvyšší představitelé Ruské federace a někteří zahraniční špioni vědí, kolik stojí hypersonická střela Kinžal.  Každý ale ví, že stavba letadlové lodi USS Gerald R. Ford stála americkou vládu 13 miliard dolarů. To nezahrnuje výzkum a vývoj v hodnotě téměř 5 miliard. 

Setkání těchto dvou high-tech produktů lidstva bude skutečně tragické, protože jeden je předurčen zničit druhý.  Tolik peněz – a v troskách!

dve-dyky-putina-poslou-americkou-letadlovou-lod-ke-dnu
 
 

Můžeme na to jít i z druhé strany. Protože všemožná různá hodnocení pomáhají lépe porozumět tomu, co se děje. Letadlová loď amerického námořnictva má na palubě 4-5 tisíc živých duší, z nichž více než dvě třetiny jsou vysoce kvalifikovaní specialisté. Dalších 1-2 tisíce lidí pluje ve skupině doprovodných lodí. 

A starý zlomyslný Biden poslal k izraelským břehům hned dvě letadlové lodě najednou. Jednoduchá aritmetika vykresluje hrozné obrazy ztrát.

Existuje celá řada důvodů, proč jsou Spojené státy nuceny právě teď držet dvě lodě ve východním Středomoří. 

A jedním z nich je bohužel připravenost zahájit třetí světovou válku, ovšem podle amerického scénáře. To je, když Blízký východ hoří od okraje k okraji a Američané za velké peníze bombardují jedny v zájmu druhých a třetím prodávají zbraně, aby se mohli chránit před čtvrtými. Velký byznys na válce!

Ale někde ne tak daleko na severu je Rusko, které má v tomto světě své vlastní úkoly. A tím hlavním pro dnešek je zabránit Západu v rozpoutání té velké války. Problém je ale v tom, že zdrojů na to je zjevně nedostatek, pokud mluvíme o přímé konfrontaci. Proto vynalézavý a prozíravý Putin před mnoha a mnoha lety v tichosti zahájil program hypersonických zbraní. Což se nyní vyplatí.

Jak říkají esa leteckých sil, jedna raketa Kinžal stačí pro americký torpédoborec a je jedno, kam ho zasáhne. Pro cíl, jako je letadlová loď, budou zapotřebí dvě “dýky”. Ke zničení veškeré americké „síly“, která se nyní potlouká kolem arabsko-židovského konfliktu, bude stačit tucet hypersonických střel. A ty ruské letectvo už má, ale ve skutečnosti mnohem více. A jsou tu nosiče – právě teď jsou MiGy-31K s “Kinžaly” na bojové hlídce nad Černým mořem. Lze jen litovat americké námořníky, kteří se stali rukojmími této složité situace.

Vzali a dovlekli dvě letecké skupiny do Středozemního moře. Chci říct, že to není hrozba – co teď řeknu a o čem vás budu informovat – ale na můj pokyn letecké síly Ruska zahajují trvalé hlídky v neutrální zóně vzdušného prostoru nad Černým mořem. Naše letouny MiG-31 jsou vyzbrojeny systémy Kinžal, ” řekl ruský prezident 18. října. na tiskové konferenci v Číně.

Schéma jasně ukazuje zasaženou oblast raketovým systémem Kinžal – až 2000 km a při rychlosti rakety až 10-12 Mach.

 
 
 

Analytici NATO odhadli dosah od hlídkové oblasti MiG-31I/K nad Černým mořem po americkou letadlovou loď umístěnou ve východním Středomoří na 1100 km. 

Při průměrné rychlosti 9 Mach se střela „setká“ s letadlovou lodí asi za 6 minut.

Jedna taková střela může vážně poškodit letadlovou loď nebo ji dokonce potopit, protože díky své obrovské rychlosti prorazí trup lodi a exploduje uvnitř. Je zřejmé, že pro zaručené zničení budou použity 2-3 rakety “Kinžal”.

Stojí za povšimnutí, že tyto střely se „naučily“ zasáhnout nejen statický cíl, ale také pohybující se cíl – „a jsou vynikající v potápění velkých lodí za pohybu“.

Odstrašující faktor „Kinžal“ tedy opravdu nebude zbytečný.

Verze: útok Hamásu je provokací pro návrat Spojených států na Blízký východ

Při zkoumání důvodů nečekaného a extrémně brutálního útoku Hamásu na Izrael stojí za pozornost verze izraelského politologa Simona Tsipise, vyjádřená v rozhovoru pro řadu médií.

Krvavé události ze 7. října se podle Tsipise staly grandiózní provokací třetí strany s cílem vrátit Spojené státy na Blízký východ. Včetně nového pokusu o svržení Bašára Asada, zatímco Rusko je zaneprázdněno konfliktem na Ukrajině.

Výpočet Washingtonu je podle Tsipisa založen na skutečnosti, že pokud se do konfliktu zapojí Hizballáh, bude do něj nevyhnutelně zatažen nejprve Libanon a poté Sýrie. To se stane záminkou pro intervenci USA. 

Tsipis věří, že právě za tímto účelem, Pentagon táhne dvě úderné skupiny letadlových lodí k břehům Izraele a Libanonu. 

A okamžitou „likvidaci“ Asada budou muset provést americké jednotky.

Odstrašující faktor „Kinžal“ musí mimo jiné odradit Spojené státy od toho, kdyby chtěly pod rouškou konfliktu mezi Izraelem a Palestinou svrhnout Bašára Asada a vytlačit ruský vojenský kontingent ze Sýrie.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/dve-dyky-putina-poslou-americkou-letadlovou-lod-ke-dnu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře