Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dopomohl Západ k budoucímu vytvoření teokratické nesvobodné Sýrie?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Syrská opozice bojující proti prezidentu Assadovi dostala další ránu. Neúspěšnější bojovníci Syrské osvobozenecké armády, povstalecká fronty Al-Nusra, se přihlásila k Al-Kajdě. Ze zdárných bojovníků “o demokracii” s nemalým podílem teroristických útoků namířených proti vládním představitelům Sýrie, se rázem stal spolek pěti tisíc nejlépe vyzbrojených teroristů v okolí. Ti, kdo bojovali s bestiální nelidskostí ve jménu společné prozápadní politiky, nyní konvertovali na zcela opačný tábor. Vůdce syrské povstalecké Fronty Al-Nusra Abú Mohamed al-Džavlání slíbil věrnost vůdci Al-Kájdy Ajmánu al-Zavahrímu.

  • dopomohl-zapad-k-budoucimu-vytvoreni-teokraticke-nesvobodne-syrie

Kdo v syrském válčení stojí na správné a kdo na špatné straně? V Sýrii zdevastované válečným šílenstvím si nemůže být nikdo ničím jistý. Jsou “bojovníci” jejichž terorismus je Západem, ale také médii přehlížen jen proto, protože tito teroristé stojí na straně protiassadovské koalice. Jakmile se vymění posty na pověstné šachovnici, ocitají se stejní “bojovníci” na black listu nežádoucích teroristů světa. Ze spolubojovníků  jásajících s kalašnikovi před kameramanem BBC se stávají vyvrhelové, o které by si nejeden západní politik neopřel ani své krokodýlí kůží potažené kufříky.

Al-Nusra bylo založeno těsně se vznikem syrského konfliktu v lednu roku 2012. Jsou považováni za jednu z nejlépe organizovaných a nejzkušenějších ozbrojených frakcí Syrské osvobozenecké armády. Šikovní “vojáci” demokracie podnikali teroristické útoky v Damašku. Vzpomeňme si například na teroristický útok na autobusy s policisty, při kterém došlo v minulém roce k zabití 26 lidí. Právě tento útok vynesl Al-Nusra do nebe protiassadovské slávy. Bojovníci za svobodu syrského lidu vyhodili do vzduchu policejní autobus. Jeden symbol útlaku zmizel a spolu s ním několik ” stejně nevinných figurek” hry (ne)mocných. Jak moc byli útočníci odvážnými? Jak moc vraždou 26 lidí přispěli milovníci násilí k lepší, zářivější cestě demokracie?

Al-Nusra používala již od svých prvopočátků stejné taktiky jako Američany kritizovaná Al-Kájda. Jedni jsou stíháni, aby ti další stojící na správném břehu páchnoucí stoky byli opěvováni. Bomby v autech směřovaly většinou na exponenty Assadova režimu, to Západu, Izraeli a dokonce ani Saudské Arábii nevadilo. Skupina válečníků byla financována teroristy z Iráku. Dokud vše šlapalo podle západních scénářů, mlčelo se o tomto spojení. Bojovníci se nabírali ze Saudské Arábie, Pákistánu, Libanonu a dokonce i z evropské Británie a Francie. Stovky nevinných civilistů zaplatilo životy nad mocenskými hrami, ve kterých Al-Nusra slavila největší úspěchy.

Teprve v prosinci 2012 skončila Al-Nusra na americkém seznamu teroristických organizací. Do té doby se mediálně mlžilo. Protivládní přeci nedělají cílené útoky na vesničany. Válečné zločiny páchají z mediální vůle jen Assadovci, kdežto Syrská osvobozenecká armáda je čistá jako okvětní lístky bělavé lilie. Jakékoli zvěsti o násilnostech protivládních byly okamžitě dementovány, aby se v roce 2013 z americké administrativy rozšířilo svědectví o nelidskosti Al-Nusra a stovkách mrtvých civilistů.

Západ si hraje na řešení patové situace, zatímco se v Sýrii dějí válečná zvěrstva. Vládní i nevládní účastníci vraždí civilisty. Dochází k rozpadu protivládních, kteří ztrácejí Západem požadovanou a podporovanou razanci. Ministři zahraničí skupiny G8 jednají o zaslání zbraní syrským povstalcům. Podle neoficiálních informací ke zbrojnímu zásobování syrských povstalců dochází dávno. Zbraně putují skrze Saudskou Arábii, Turecko a Egypt. O tom si cvrlikají ptáci na střeše. Jen oficiální strany prozatím mlčí. Je tu také velmi vážné podezření Turecka z dodávání chemických zbraní povstalcům, viz. údajná videa dokládající zprávy o turecké společnosti Telkim.

Šéf protiassadovské koalice Khatib dal jasně najevo, že Al-Nusra je nyní hodně daleko od ideálů protiassadovců. Západ vytvořil největší teroristickou, nejlépe ozbrojenou skupinu v Sýrii. Kam bude směřovat vývoj ve válkou zmítané zemi? Oficiálně protiassadovci odmítají bojovat s někým, kdo je a Al-Kájdou. Jsou razantní odmítání budoucí spolupráce jen mediálními fikcemi? Půjdou Američané do boje proti Assadovi s Al-Kájdou? Možná by v tom nebyl až zas tak obrovský problém pro americkou administrativu.

Zahraniční protiassadovci vyrobili z Al-Nusra nejsilnějšího hráče, proti kterému se jen tak někdo nepostaví. Abú Mohamed al-Džavlání z Al-Nusra má volné pole působnosti a pokud se rozhodne spojit se s Al-Kájda z Iráku, nic mu v tom nebude překážet. Abú Bakr al-Baghdádí z irácké větve Al-Kájdy oznámil sloučení s Al-Nusra, zatímco Al-Nusra jakékoli slučování s iráckou větví teroristů popírá. Fronta Al-Nusra od svého prvopočátku jako svůj prapor používá vlajku Islámského státu Irák. Al-Kájda z Iráku se označuje stejným názvem: Islámský stát Irák. Je toto náhoda, nebo již od začátku bylo jasné, že bojovníci za “svobodu” Syřanů jsou teroristé s vazbami na Al-Kájdu?

Dopomohl Západ k budoucímu vytvoření teokratické nesvobodné Sýrie?

zdroj:http://www.hrebenar.eu/2013/04/dopomohl-zapad-k-budoucimu-vytvoreni-teokraticke-nesvobodne-syrie/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře