Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Damašek: chemické zbraně se dostaly do Sýrie z Turecka

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Chemické zbraně použité v Sýrii v blízkosti Aleppa, byly pravděpodobně dovezeny z Turecka, řekl syrský ministr informací Omran al-Zaube.

  • damasek-chemicke-zbrane-se-dostaly-do-syrie-z-turecka

„Raketa vyletěla z místa, které je pod kontrolou teroristů a je blízko území Turecka. Lze předpokládat, že zbraně byly dovezeny z Turecka“, řekl al-Zaube reportérům v Moskvě v pátek.

Poukázal rovněž na dokumentární film o událostech v Sýrii, kde na snímcích lze vidět turecké značení na některých dovážených do Sýrie zbraních.

Ozbrojenci, kteří použili chemické zbraně v Aleppu je nemohli získat ze skladů syrské armády, protože ty jsou příliš dobře střeženy. To znamená, že skutečnost, že chemické zbraně byly dovezeny z jiných států je samozřejmá. Před nějakou dobou už proběhla zpráva o tom, že byla zmařena snaha o převoz do Sýrie libyjských chemických zbraní přes Libanon. Zdá se, že ozbrojenci se rozhodli je převézt přes Turecko. Turecké vedení v čele s Erdoganem zřejmě ne zcela chápe hrozbu dovážených chemických zbraní do Sýrie přes Turecko, což je velmi smutné, a symbolizuje to, že lidé z Turecka v blízké budoucnosti vsadí na tu skupinu lidí, která se zajímá o Turecko a svůj národ a nehraje si na „velké imperátory“.

Zdroj : http://telegrafist.org
Převzato:http://jinezpravy.blogspot.cz/2013/04/damasek-chemicke-zbrane-se-dostaly-do.html#more

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře