Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chana Ya´ar: Agent CIA ve výslužbě - Izrael zřejmě brzo zaútočí na Írán (+ zvukový záznam)

  • israel_iran_attack
Bývalý agent Ústřední zpravodajské služby USA říká, že Izrael pravděpodobně udeří na Írán ještě před pokusem Palestinské správy získat v září členství v OSN. Robert Baer strávil 21 let na Blízkém východě, a to včetně Sýrie – kde nyní hrozí propuknutí občanské války – a Libanonu, jenž je pod vlivem teroristické Alláhovy strany (Hizballáh).

V úterý před týdnem sdělil posluchačům rozhlasové stanice KPFK v Los Angeles, že nedávné veřejné komentáře bývalého ředitele Mosadu Meira Dagana byly velmi výmluvné.

Dagan mimo jiné varoval, že izraelský útok na Islámskou republiku Írán by mohl vést k regionální válce. Baer uvedl, že Daganovy komentáře, kritizované v Izraeli mnoha poslanci, „nám tařka s jistotou říkají, že premiér Benjamin Netanjahu plánuje útok na Írán a mohu-li odhadnout, kdy k tomu dojde, tak pravděpodobně v září, před hlasování (Valného shromáždění OSN) o Palestinském státu.“ 

Agent CIA ve výslužbě uvedl, že s Daganovým hodnocením nesouhlasí a nepovažuje regionální válku za pravděpodobnou.
Poznamenal nicméně, že v rámci Pentagonu byla vydána „varovná směrnice“ k přípravě na konflikt s Íránem. „Začali jsme hledat íránské cíle v Iráku a za hranicí,“ řekl.

Baer předpovídá, že Izrael nejspíše zaútočí na jaderné zařízení v Natanzu a na „několik dalších, aby snížil jejich kapacity.“
Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku  Retired CIA Man: Israel Likely to Strike Iran Soon.

 

Robert Baer: War with Iran? – zvukový záznam části pořadu Backround Briefing moderátora Iana Masterse ze dne 12. 7. 2011, v níž hovoří Robert Baer (anglicky, *.mp3, 20 MB)

Zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře