Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bashar al-Assad, Sýrie, a pravda o chemických zbraních

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Basharův otec Hafiz al-Assad byl brutální, ale nikdy nepoužil chemické zbraně. A víte vůbec, která armáda jako první použila plyn na Blízkém východě?

Čím větší lež, tím více lidí jí bude věřit. Všichni víme, kdo to řekl - ale ještě pořád to tak funguje. Bashar al-Assad má chemické zbraně. Může je použít proti svému vlastnímu, syrskému lidu. Pokud tak učiní, Západ bude reagovat. Během celého roku jsme poslouchali tyto věty v různých obměnách - a Assadův režim opakovaně říkal, že pokud - pokud - by měl chemické zbraně, nikdy by je nepoužil proti Syřanům.

  • bashar-al-assad-syrie-a-pravda-o-chemickych-zbranich

Ale teď Washington omílá obehránou písničku znovu a znovu. Bashar má chemické zbraně. Může je použít proti svým vlastním lidem. A pokud to udělá ...

No, pokud to udělá, budou Obama, Madame Clinton a NATO velmi, ale opravdu velmi naštvaní. Během minulého týdne, všichni ti obvyklí pseudoodborníci, kteří nedokážou ani najít Sýrii na mapě, nás znovu varovali před yperity, chemickými látkami, biologickými činiteli, které by Sýrie mohla mít - a tedy mohla i použít. A zdroje? Stejní „odborníci“, kteří nás sice nevarovali před 9/11, ale v roce 2003 trvaly na tom, že Saddám měl zbraně hromadného ničení: jsou to tzv... "Nejmenované vojenské zpravodajské zdroje" (Unnamed Military Intelligence Sources). Od té doby jsou známí pod zkratkou Umíš.

Coup de theatre

A nyní přichází coup de theatre - velký divadelní zvrat. Kdosi z Canadian Broadcasting Corporation mi tento týden zavolal, že by chtěl se mnou udělat rozhovor o použití chemických zbraní Hafizem al-Assadem ve městě Hama v průběhu povstání sunnitských muslimů během roku 1982. Jejich informace byly ze starého známého zdroje Umíš. Ale stalo se, že jsem byl osobně v Hamu v únoru 1982 - právě proto mě z CBS volali. A i když Hafezova syrská armáda vraždila svůj vlastní lid (mimochodem, ten zase vraždil úředníky režimu a jejich rodiny), nikdo z nich nepoužil chemické zbraně.

Neviděl jsem jediného vojáka v Hamu, který by měl plynovou masku. Žádný civilista neměl plynovou masku. Nebezpečně páchnoucí vzduch, který byl cítit po chemikáliích a byl použit naším (tehdejším) spojencem Saddámem proti íránským vojákům, v roce 1980 nebyl v Hamu přítomen. A nikdo z desítek civilních přeživších, se kterými jsem dělal rozhovory po dobu 30 let od roku 1982, se nikdy nezmínil o použití plynu.

Ale teď máme věřit, že byl použit. A tak nová, slabomyslná pohádka začíná: Hafez al-Assad použil plyn proti svým vlastním lidem ve městě Hama před 30 lety. Takže jeho syn Bashar to může udělat znovu. A nebyl to vlastně jeden z důvodů, proč jsme napadli Irák v roce 2003? Protože Saddám použil plyn proti svým vlastním lidem, a může to udělat znovu?

Žvásty

Ano, čím větší lež, tím lépe. My pisálkové jsme odvedli svůj díl práce při šíření těchto žvástů. A Bashar - jehož síly se dopustily vcelku dost nepravostí - má být obviněn z dalšího zločinu, kterého se dosud nedopustil a který jeho otec nikdy neudělal. Jupí, chemické zbraně jsou špatné zprávy, lidičky. To je důvod, proč USA dodávaly jejich komponenty Saddámovi, samozřejmě ruku v ruce s Německem.

To je důvod, proč, když Saddám poprvé použil plyn na Halabdja, Umíš řekl důstojníkům CIA, že na vině je Írán. A ano, Bashar asi vlastní nějaké chemikálie v rezavých popelnicích někde v Sýrii. Madame Clinton je znepokojena z toho, že mohou "padnout do špatných rukou" - jako kdyby se v současné době nacházely "v těch správných rukách". Ale Rusové řekli Basharovi, aby je nepoužil. Může si Bashar dovolit rozhádat se s jedinou spřátelenou supervelmocí?

A mimochodem, už víte, která armáda jako první použila bojový plyn na Blízkém východě? Hádáte, že to byl Saddám? Ne. Kdo jiný, než Britové pod velením generála Allenbyho. Použili ho proti Turkům na Sinaji v roce 1917. A toto je pravda.

Zdroj: Robert Fisk, The Independent

Převzato:http://www.protiprudu.org/bashar-al-assad-syria-a-pravda-o-chemickych-zbraniach/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře