Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Armáda připravuje masové deportace Palestinců ze Západního břehu

  • idf-palestimci
Organizace obhájců lidských práv silně znepokojila zpráva o nových regulacích, které přijala izraelská armáda ohledně vypovídání „infiltrátorů" z okupovaného západního břehu Jordánu.

Podle nových pravidel může být za „infiltrátora" považován jakýkoli Palestinec, i ten, který se na západním břehu nebo v Gaze narodil, a to pokud nebude mít výslovné povolení izraelské armády, že na okupovaném území smí žít.

Vzniká tak situace pro okamžité deportace desítek tisíc Gazanů, nicméně podle analytiků je ještě varovnější fakt, že „infiltrátor" je nově definován tak široce, že může být vztažen prakticky na všechny Palestince.

Lidé narození na Západním břehu tradičně nemuseli armádu žádat o povolení, aby tam mohli zůstat, a podle izraelských médií navíc není ani jasné, zda armáda vůbec nabízí vydávání specifického povolení, které v rámci nových pravidel bude od Palestinců požadovat.

Palestinská samospráva nový postup Izraele odsoudila jako „velmi nebezpečný" a oznámila, že se proti němu postaví. Právě na (neustále se zmenšující) části okupovaného západního břehu chce Palestinská samospráva vyhlásit nezávislý palestinský stát, teď jí ale hrozí, že může být zcela bez občanů.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře