Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Věřím Severní Koreji, že se na cestě jaderného odzbrojení bude snažit udržet co nejdéle

Ještě před rokem Severní Korea hromžila raketami středního a dlouhého doletu s jadernými hlavicemi, dnes si podává ruku s Trumpem.

Možná to souvisí s událostí, která se stala 3. 9. 2017, kdy testovala termonukleární zbraň a po otřesu o síle 6,1 stupňů Richterovi stupnice následoval druhý o síle 4,1 stupňů.

  • verim-severni-koreji-ze-se-na-ceste-jaderneho-odzbrojeni-bude-snazit-udrzet-co-nejdele
Dodnes nevíme, co to bylo, pravděpodobné však je, že tento druhý otřes plánovaný nebyl a Severokorejcům se něco zásadně podělalo. Před vánocemi byly navíc v místě jaderné střelnice zaregistrovány dva další, slabší otřesy, pravděpodobně tektonického původu. Zářijový výbuch byl zřejmě příliš silný, vyvolal změny v zemské kůře v okolí a další testy by i vzhledem na nedalekou sopku Pektu mohly být čirým hazardem.
 
Také je možné, že druhý neplánovaný otřes poničil severokorejskou nukleární střelnici natolik, že se nedá používat. Je to čistě hypotéza, ale možná mohlo při druhém neplánovaném otřesu dojít k ztrátám na zařízení i životech. Pokud zemřeli vedoucí představitelé severokorejského nukleárního týmu a nukleární střelnice se z jakéhokoli důvodu nedá používat, musela to být pro režim stavící svoji pozici na napínání jednoho svalu za druhým zásadní rána.
 
V okamžiku, kdy by delší dobu přestal napínat svaly a mlčel, bylo by to považováno za slabost, proto došlo k zásadnímu obratu v severokorejské politice. Na nový rok prý mluvil Kim Čong-un výrazně mírumilovněji a už ve februári 2018 přicestovala sestra severokorejského lídra na návštěvu Jižní Koreje a ukázala „lidštější tvář“ severokorejského režimu. Severní Korea začala naznačovat, že by se mohla svého jaderného programu vzdát.

zdroj:http://jiriscobak.blog.pravda.sk/2018/06/12/verim-severni-koreji/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře