Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tonkingský záliv v Persii

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Pluje si takhle japonský a norský tanker, najednou začnou hořet zřejmě z důsledku nějakého útoku, připluje íránský člun, evakuuje posádku a hned se mluví o tom, jak Íránci podnikají bezprecedentní útoky proti civilním lodím.

  • tonkingsky-zaliv-v-persii

USA ústy Boltona a Pompea už mají jasno, zbytek světa je poněkud zdrženlivější a podprůměrný český kverulant Vidlák od motyky opět mudruje:

1. Je to ale podivná náhoda, že dojde zrovna na japonský tanker ve chvíli, kdy v Íránu jedná japonský premiér, který navíc posledních několik týdnů celkem halasně dával najevo, že převezme v Íránu ruské a čínské aktivity a protože japonci teď hodně pečou s Trumpem, tak by mohli zprostředkovat nějaké jednání.

2. USA se zvládly během několika málo let dopracovat do situace, kdy jim i jejich spojenci přestávají věřit i nos mezi očima. Od vylhaných zbraní hromadného ničení v Iráku, přes jejich krátkou a vítěznou válku za demokracii v Afghanistánu, Viktorku fuck EU Nullandovou, vypovědění jaderné dohody s Íránem a fakt velmi povedenému vyjednávání s KLDR, zřejmě tam v tom Washingtonu někomu ohromně vyhovuje se zapojit do další války.

3. Trumpovi se válčit očividně moc nechce, ale když už někdo (kdokoliv) dokázal poškodit tankery, jestlipak by to nešlo i s letadlovou lodí? Copak by se asi stalo, kdyby najednou tak pěkně hořela pořádná válečná loď?

4. Všichni američtí prezidenti posledních let měli svoje problémy. Clinton si ho nechal vykouřit, Busch byl blbej jak studebaker, Obamovi se také moc nevedlo a když jim bylo nejhůř, rozjeli nějakou tu válku a rázem všechny domácí problémy skončily, dokonce jim to zajistilo znovuzvolení. Myslím, že Trump bude ve velkém pokušení vyřešit své politické problémy tímto oblíbeným a vyzkoušeným řešením.

5. Putin se podle mě každý den v Kremlu modlí, aby do toho Amíci šli. Írán v prdeli s jeho ropnými zásobami, zablokovaný Hormuzský průliv, dokonce možná i nějaká letadlová loď na dně. Jemenci zapalují saúdské ropné vrty, Iráčané se pouštějí do křižáckých vetřelců, miliardy a miliardy probombardovaných dolarů, cena ropy úplně mimo představivost... a jediné co funguje je ropovod Družba a Síla Sibiře...

6. A náš Opata podle mě naopak už týden nespí, protože bojovat za Prahu u Kábulu, to ještě jde, i když jsou tam na základnách dávno už obklíčení, ale bojovat za Prahu někde pod Teheránem proti osmdesáti milionům indoevropanů, kterým to pálí, jsou dostatečně militarizovaní i vyzbrojení a navíc umějí i partyzánskou válku, to tedy potěš. Představte si, jak nám domů vozí vojenské mrtvoly každý týden a do toho generálové žvaní o nezbytném boji za demokracii...

 

Zkrátka a dobře, někdo hodně moc o ten konflikt mezi Íránem a USA stojí...

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/tonkingsky-zaliv-v-persii

Facebook komentáře