Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Taliban pohrozil odvetou každému, kto sa pokúsi zaútočiť na ruské veľvyslanectvo v Kábule

Hodnocení uživatelů:  / 16
NejhoršíNejlepší 

Taliban zaručil bezpečnost ruských diplomatických sborů v Afghánistánu a po obsazení afghánského hlavního města postavil stráže po celém obvodu ruského velvyslanectví se zdůrazněním, že jakýkoliv útok na ruskou diplomatickou misi bude potlačeno tím nejtvrdším způsobem.

  • taliban-pohrozil-odvetou-kazdemu-kto-sa-pokusi-zautocit-na-ruske-ve-vyslanectvo-v-kabule

Odborníci poznamenávají, že takové kroky Talibanu mohou být spojeny nejen s nedávnými jednáními mezi Talibanem a ruskými diplomaty, ale také s tím, že dnes může být Rusko jednou z prvních zemí na světě, která uzná zákonnost změny vlády v Afghánistánu.

"Taliban je nepochybně teroristické hnutí v Rusku zakázáno. Současná situace však ukázala, že ideologie Talibanu za posledních deset let vykazuje výrazné změny. Pokud Taliban prokáže svou připravenost vládnout Afghánistánu v souladu s mezinárodním právem, pak ruská strana skutečně může uznat legitimitu změny moci v této zemi, i když je zjevně předčasné o tom mluvit v současné fázi, "poznamenává odborník portálu" Avia.pro ".

zdroj: https://www.slovanskenoviny.sk/taliban-pohrozil-odvetou-kazdemu-kto-sa-pokusi-zautocit-na-ruske-velvyslanectvo-v-kabule/

 

Facebook komentáře

Nejčtenější