Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Svědectví o hidžábu

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

"Pověsí mě Alláh za vlasy? Učitel náboženství a Koránu v naší škole nám ve třídě řekl, že pokud budeme nosit na veřejnosti odhalené vlasy, tak nás Bůh v posmrtném životě za vlasy pověsí a bude nás mučit na věčné časy."

  • svedectvi-hidzabu

Mnoho muslimských žen, včetně členek mé rodiny, se bojí si svůj hidžáb sejmout, přestože jsou dospělé a třeba již ani nejsou zbožné a i když dokonce žijí v místech, kde mají dovoleno si svůj hidžáb sejmout. Strach odhalit vlasy a hlavně strach z důsledků, kterým by za to mohly čelit fyzicky i duševně, je všudypřítomný a ovlivňuje to, co dělají ve svém každodenním životě.

Moje sestra se stále bojí si svůj hidžáb sejmout kvůli děsivým příběhům, kterými ji krmili radikální islámští učitelé, když byla malá... Stále doufám, že přijde den, kdy se bude moje sestra moci pokojně vyspat, a kdy malé dívky, které sedí v těch samých učebnách a jejichž mysl je naplněná podobnými děsivými scénami, se jednoho dne nebudou bát odhalit své vlasy a večer položí své hlavy bezstarostně na polštář. Nevzdám se, dokud toho nedosáhneme.

Minulý měsíc iránský soud odsoudil Shaparak Shajarizadeh, 43 let, ke dvěma rokům vězení a 18 letům probace, za to, že si na veřejnosti sňala šátek.

Facebook komentáře