Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Smrtící příběh: křesťanští konvertité z islámu

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Nejvíce ze všeho se islamističtí vůdci bojí, že jako bývalý muslim máte pravdivou znalost o tom, co islám opravdu je, a můžete tyto informace předat dalším.

"Nejenže byla (Maryam Naghash Zargaran) neprávem zadržena kvůli své křesťanské víře, ale íránské autority jí odmítly poskytnout urgentní zdravotní péči, když ji nutně potřebovala." – Americká komise pro mezinárodní náboženskou svobodu (USCIRF).

"Po více než čtyři roky Maryam Naghash Zargaran už trpí v íránském vězení, křivě obviněna z 'propagace namířené proti režimu s cílem poškodit národní bezpečnost'. Íránská vláda musí přestat s pronásledováním křesťanů a propustit Maryam Naghash Zargaran a ostatní náboženské vězně." – Clifford D. May, komisař, USCIRF.


  • smrtici-pribeh-krestansti-konvertite-z-islamu

Dnes je to šířeno všemi druhy médií – nemožné to ignorovat – kolem dokola uslyšíte od mnoha radikálních imámů, muslimských učenců a kazatelů, že islám je inkluzivní náboženství, že každý se může stát muslimem jen zamumláním několika slov. Vypadá to jednoduše, není-liž pravda?

To není žádná novinka. Vyrostl jsem posloucháním těchto frází v Íránu, pod islámským zákonem. Neznalým uším to může znít vpravdě magicky. Co je ovšem důležité, je, že je mnohem více důležitých požadavků, které imámové příhodně vynechávají. Nejvíce ze všeho, pokud se jednou stanete muslimem, není cesty zpět. Vaše víra je kontrolována extrémistickými imámy, šejky, vládou nebo prostě komunitou. Nelze se jen tak rozhodnout opustit islám a vrátit se k dřívějšímu způsobu života. Pokus o to se trestá smrtí.

Kromě toho, tito imámové a šejkové, kteří vás nechají uvěřit, jak snadné je přidat se k islámu, tvrdí, že islám akceptuje křesťanství a judaismus ("Lidi knihy"), a že absolutně není rozdíl mezi Abrahámovskými náboženstvími. To spoustě uší zní pěkně. Nicméně je to naprosto falešné. Podívejme se v rychlosti na osudy některých lidí, kteří opustili islám kvůli jinému "Abrahámovskému" náboženství, především křesťanství.

Maryam Naghash Zargaran, osmatřicetiletá křesťanská konvertitka z islámu, v současnosti čelí vážným zdravotním problémům v jednom z nejdrsnějších míst světa; vězení Evin v Teheránu.

Někdejší dětská učitelka hudby poznala křesťanské učení v mladém věku. I přesto, že vyrostla v muslimské rodině pod právem šaría, zjistila, že křesťanství je pro ni tou pravou vírou. Rozhodla se konvertovat a svůj život zasvětit pomoci dětem, a cesta ji dovedla do sirotčince. Dělala, co mohla, aby se o děti postarala a zajistila jim stabilitu a lásku, které jim chybí.

Čím byla Zargaran škodlivá pro společnost? Prospívala společnosti konáním charitativní práce a v soukromí praktikovala svou víru. Nicméně pokud žijete pod islámskými zákony, vaše víra není ani soukromá, ani osobní. Vaše víra je přímo kontrolována islamistickými státními autoritami.

V třiatřiceti letech byla zatčena za konverzi ke křesťanství. Podle Íránských lidských práv:

"Zpočátku byla držena 5 dní v zadržovacím centru Vozara v Teheránu v nehygienických podmínkách spolu s běžnými kriminálníky, včetně drogově závislých."

9. března 2013 ji soudce Mohammad Moghisseh z obvodu 28 Revolučního soudu odsoudil ke čtyřem letům vězení za vágní obvinění jako "propagace namířená proti režimu s cílem poškodit národní bezpečnost". Nebylo jí dovoleno mít obhájce.

Když se stanete muslimem a potom islám opustíte, i kdyby to bylo pro jiné náboženství, které je údajně "akceptované" islamisty, jste považováni za vážné nebezpečí. Islamistické autority touží kontrolovat každý aspekt vaší víry. Nejvíce ze všeho se islamističtí vůdci bojí, že jako bývalý muslim máte pravdivou znalost o tom, co islám opravdu je, a můžete tyto informace předat dalším.

Zargaran započala své přemístění do věznice Evin ve stejné době, kdy prezident Islámského státu Írán prohlásil, že "Všechna etnika, všechna náboženství, dokonce i náboženské menšiny, musí cítit spravedlnost." Slyšela ta slova, zatímco se vězeňská vrata zavírala? Slyší je teď? Co znamená "spravedlnost" v jeho interpretaci? Během jeho prezidentství se, navzdory vyřčeným jemným slovům, pronásledování křesťanských konvertitů stále zostřuje.

Držena v neúnosných podmínkách, Zargaran prodělala několik měsíců po svém uvěznění infarkt. Navzdory vážnému zdravotnímu stavu jí byla odepřena odpovídající lékařská péče. Několikrát držela hladovku. Dne 15. července 2016 zahájila trvalou hladovku. Zodpovědné orgány, i přes potvrzení jejího velmi vážného zdravotního stavu, se jím stále odmítaly zabývat. Když jí byla konečně schválena zdravotní propustka se zvýšenou ostrahou, po návratu do vězení jí byl rozsudek prodloužen o dobu, po kterou byla hospitalizována.

Americká Komise pro mezinárodní náboženskou svobodu (USCIRF) důrazně apelovala na íránskou vládu, aby byla Maryam Naghash Zargaran propuštěna z vězení. Z jejího vyjádření:

"Nejenže byla zadržena neprávem kvůli své křesťanské víře, ale íránské orgány jí odmítly urgentní lékařskou pomoc. V tento den minulého roku započala hladovku, bohužel jednu z mnoha, jako protest vůči odpírání zdravotní péče a odmítnutí jejího podmínečného propuštění nebo zdravotní propustky."

Komisař USCIRF Clifford D. May poukázal na pronásledování křesťanů sdělením:

"Po více než čtyři roky Maryam Naghash Zargaran už trpí v íránském vězení, křivě obviněna z 'propagace namířené proti režimu s cílem poškodit národní bezpečnost'. Íránská vláda musí přestat s pronásledováním křesťanů a propustit Maryam Naghash Zargaran a ostatní náboženské vězně. Měli by být hodnoceni za své příspěvky společnosti, nikoliv trestáni za to, kým jsou a v co věří."

Podle USCIRF:

"Slečna Zargaran trpí vážnou srdeční komplikací, ASD (defekt síňového septa), která vyžadovala operaci ještě před jejím zatčením. Její stav vyžaduje stálé monitorování a konzultace s kardiologem, ale od svého zadržení nemá k takové péči přístup. Slečna Zargaran také trpí cukrovkou, vysokým cholesterolem a artritidou."

Muslimské země, které se chovají ke křesťanům a ostatním náboženským menšinám nespravedlivě a porušují jejich náboženské svobody, by měly být americkým státním ministerstvem označeny jako "země zvláštního zájmu."

Na Islámský stát Írán by měl být vyvinut mezinárodní nátlak za účelem propuštění Zargaran, nebo přinejmenším, aby jí byla poskytnuta lékařská pomoc.

Pokud žijete, pracujete, nebo jste vyrostli pod islámskými zákony jako já, nejdříve se naučíte, že pro islamisty, radikální imámy a šejky – přes všechny jejich hezká ujištění a kázání – jsou všechna náboženství, včetně "Abrahámovských", absolutně podřadná vůči islámu. Jakákoliv jiná interpretace ze strany islámských vůdců by měla být přijímána s nejvyšší skepsí. Snad, pokud byste poslouchali jejich slova a viděli lži, které šíří, očima ženy, někdejší muslimky a nynější křesťanky, uvězněné následovníky víry, která nepřipouští shovívavost, byla by pravda zřejmá. Nebo snad může být realita odhalena očima opuštěných a opomíjených sirotků, jejichž životy se pokoušela ucelit, než byla zadržena pro svou víru, která je vnímána jako uctívání "špatného"božstva.

Dr. Majid Rafizadeh je prezidentem Mezinárodního amerického koncilu pro střední východ. Je absolventem Harvardské univerzity a světoznámým íránsko-americkým politologem, podnikatelem a autorem knihy "Mírumilovná reformace islámu v Íránu." Emailová adresa Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Překlad původního textu: Deadly Tale: Christian Converts from Islam
Překlad: Adam Pavlůsek

https://cs.gatestoneinstitute.org/11058/krestansti-konvertite-islamu 

Facebook komentáře

Nejčtenější