Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Paul Craig Roberts: Bin Ládinova druhá smrt

  • osama_binladen_1238702c
Kdyby dnes bylo 1. dubna a ne 2. května, mohli bychom zprávu o bin Ládinově smrti v Pákistánu a jeho expresní pohřeb do moře brát jako aprílový vtip.  Jinak to musíme brát jako další důkaz toho, že americká vláda má neomezenou víru v důvěřivost

Američanů.Přemýšlejte o tom. Jaká je pravděpodobnost, že osoba, údajně trpící onemocněním ledvin, která vyžaduje dialýzu, a navíc postižena diabetem a nízkým krevním tlakem, přežila v horských oblastech deset let? Pokud byl Bin Ládin schopen získat dialýzu a lékařskou péči, kterou jeho stav vyžaduje, mohlo například zaslání dialyzačního zařízení již dávno prozradit jeho úkryt? Proč to tedy trvalo deset let?

 

Posuďte rovněž tvrzení, jež přinášely americká média, která nyní triumfálně oslavují bin Ládinovu smrt.  Například, že "bin Ladin používal své miliony pro financování teroristických výcvikových táborů v Súdánu, na Filipínách a v Afghánistánu, k podpoře a vysílání 'svatých bojovníků', kteří podněcovali revoluce a pomáhali fundamentalistickým muslimům v boji proti svým vládám v severní Africe, v Čečensku, Tádžikistánu a Bosně. To je hodně aktivit a ještě více peněz, které bylo potřeba nějak přesouvat (pozn.: v USA by možná tyto aktivity řídil Pentagon). Ale hlavní otázka zní: Jak asi bin Ládin přesouval své peníze? Jaká banka mu pomáhala? Americká vláda je schopna zabavit majetky lidí i celých zemí, čehož posledním důkazem je Libye. Proč ne majetek bin Ládina? Nosil snad sebou 100 milionů dolarů ve zlatých mincích a používal poslíčky k distribuci plateb na operace do vzdálených oblastí?

Titulek o bin Ládinově smrti, tak má pachuť zinscenované události. Až přehnaně triumfální zpravodajství plné jásajících lidí, kteří mávali vlajkami a skandovali "USA USA", je tak trochu podezřelé.  Mohlo tam jít ještě o něco jiného?

Není pochyb o tom, že prezident Obama zoufale potřebuje vítězství. Dopustil se hloupé chyby, když reaktivoval válku v Afghánistánu, a nyní po deseti letech bojů USA čelí patu, ne-li porážce. Války Bushe a Obamy zruinovaly USA a vedly obrovskému deficitu a znehodnocení dolaru. Navíc se blíží nové prezidentské volby.

Různé lži a podvody, jako ta o zbraních hromadného ničení v Iráku, měly strašlivé důsledky pro USA a celý svět. Ale ne všechny podvody jsou stejné. Pamatujete si, jak jediným důvodem pro invazi do Afghánistánu bylo v první řadě dostat bin Ládina. Nyní, když prezident Obama prohlásil, že bin Ládin byl  střelem do hlavy americkými zvláštními silami působícími v nezávislé zemi a okamžitě pohřben v moři, již žádný důvod pro pokračování války neexistuje.

Možná, že až strmý pokles amerického dolaru na devizových trzích přiměl americkou vládu k některým škrtům v rozpočtu, ke kterým může dojít pouze, když dojde k zastavení války. Až do alarmujícího poklesu dolaru, byl totiž Usáma bin Ládin, kterého mnozí odborníci již dávno pokládají za mrtvého, užitečný pro krmení zisků amerického vojensko-průmyslového komplexu.

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=24587

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře