Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nová Kaledonie odmítá "gestapácké" praktiky Paříže a v září chce vyhlásit nezávislost!

Na stranickém sjezdu Kaledonská unie nejprve uctila minutou ticha oběti represí Paříže během nepokojů proti nařeďovací úpravě volebního práva. Dále předseda strany Daniel Goa obvinil francouzský "koloniální stát" ("l’État colonial") za oběti represí na potlačení kaledonského lidu Kanaků.

  • nova-kaledonie-odmita-gestapacke-praktiky-parize-a-v-zari-chce-vyhlasit-nezavislost

Prohlásil praktiky Paříže za hodné "gestapa" ("des méthodes dignes de la Gestapo"), že ti mladí nás Kaledoňany chtěli zbavit "koloniálního jha". Nezávislost musí být okamžitá, úplná a plnohodnotná a nikoli k diskuzi. Vyhlášení nezávislosti Nové Kaledonie na Francii navrhl na 24. září.

Tomu svědčí i rozpuštění prezidentem Macronem Národního shromáždění. Ochromilo konání Paříže vůči Kaledonii. Ačkoli pro Gou jak se sám vyjádřil, je jedno, zda v Paříži bude sedět prezidentka Le Penová nebo prezident Macron.

Národně-osvobozenecký boj za nezávislost Kanaků významně podporuje Ázerbajdžán (la brouille entre France et Azerbaïdjan s’exporte sous de nouvelles latitudes) odvetou za francouzskou podporu Francie Arménům v Náhorním Karabachu.

EU považuje Ázerbajdžán navzdory Paříži za spolehlivou zemi a podepsala kontrakty na dodávky hydrokarburátů alternativně za ruské. Jak šťastné to pro ni bude se už začíná ukazovat právě v Nové Kaledonii či nepodporou Ukrajiny.

Možná by se EU chtěla i z podnětu Francie od ázerbajdžánských dodávek plynu distancovat, ale kam, ke komu..?

Zdroj: https://www.islamizace.cz/Articles/2938-nova-kaledonie-odmita-gestapacke-praktiky-parize-a-v-zari-chce-vyhlasit-nezavislost-.aspx

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře