Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

NATO: "Odsun" z Afghánistánu se nebude týkat vojáků!

  • afghan-okupace
Summit Severoatlantické aliance vyvrcholil tolik omílanou „cestovní mapou", jak se v NATO takřka po deseti letech okupace říká strategii odchodu z Afghánistánu.

Bude konkretizovat novou alianční strategii pro tento konflikt a - jak už se už ostatně stalo zvykem - sníží laťku pro to, čemu se v Afghánistánu z pohledu NATO říká „úspěch".

První náznaky přitom napovídají, že „exit strategy" ve skutečnosti nebude znamenat stažení vojsk z Afghánistánu. Namísto toho se budou některé provincie předávat pod kontrolu Karzáího vlády a jednotky NATO tam zůstanou na jeho podporu. Toto „předávání moci" má trvat celá desetiletí a vedoucí činitelé NATO si už pospíšili, aby ujistili, že se přitom nebudou „řídit kalendářem".

Nová „exitová" strategie má být jako celek teprve zveřejněna, nicméně šéf NATO Anders Fogh Rasmussen už zdůraznil, že nepůjde o „ústupovou honičku". Naopak, NATO hodlá svou okupaci Afghánistánu zakonzervovat na nesčetné roky.

Je přitom podivuhodné, jak o tomto problému, který se bude nutně týkat i české armády, informují česká média (třeba tady nebo tady), byť realita ve skutečnosti naplňuje text o nekonečných válkách Západu „Vítejte do zlých časů", který jsme publikovali už loni.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře