Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Korejský poloostrov prudce míří k válce

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Severokorejská vláda navrhla zahraničním diplomatům, aby zvážili evakuaci z Pchongjangu. V ruském ministerstvu zahraničí nepovažují tuto skutečnost za důvod k panice. Avšak eskalace napětí v regionu je absolutně jasná. Experti nevylučují možnost lokálních konfliktů.

 

 

 

 

  • korejsky-poloostrov-prudce-miri-k-valce

Dříve média informovala, s odkazem na údaje jihokorejské tajné služby, že Severní Korea může odpálit raketu 15. dubna na oslavu výročí narozenin zakladatele KLDR Kim Ir-sena.

To může vyvrcholit až lokálním konfliktem, myslí si ředitel korejských výzkumných programů Institutu ekonomiky Ruské akademie vědGeorgij Toloraja.

-Je to spíš výhodné pro severokorejskou stranu. Protože bez toho četná silná prohlášení nepřinesou žádný výsledek. Pokud Spojené státy a jejich spojenci nevyjdou vstříc severokorejským požadavkům, tak Kim Čong-un zkrátka ztratí tvář. Nebude se ho nikdo bát. Severokorejci musí dokázat důležitost svých záměrů "malou vítěznou válkou." Dokonce ne válkou, ale lokálním konfliktem. Ten sjednotí obyvatele KLDR a dokáže Západu, že Severní Koreu je lepší usmiřovat, než se ji pokoušet potrestat vojenskou silou. Příliš nechápu, k čemu konflikt potřebuje USA a Jižní Korea. Vyvolá to ohromný propad burzovních indexů. Citlivá rána bude uštědřena nejen regionální, ale globální ekonomice.

Pchongjang by měl důkladně přemýšlet, než stiskne kohoutek, říká profesor Katedry orientalistiky MGIMO Valerij Denisov.

-Situace je velmi složití. Zejména poté, co se uskutečnilo plenární zasedání ÚV Korejská strana práce a schůze parlamentu - Nejvyššího lidového shromáždění, které schválily výnos O dalším upevnění statusu země, disponující jadernou zbraní za účelem sebeobrany. Prakticky tím bylo zablokováno obnovení šestistranného jednání o regulaci jaderného problému na Korejském poloostrově. Všechny strany musí podniknout úsilí, aby se vyhnuly konfliktu. Úkol spočívá v tom, aby situace zůstala v politickém a diplomatickém poli.

Společně s tím vzniká pocit, že klíčoví hráči nehýří optimismem. Hra na destabilizaci skončila. Začala samotná destabilizace. Situace je dnes taková, že k vyvolání konfliktu stačí jen prostá lidská chyba, technický zkrat nebo provokace. Nyní k zachování míru na Korejském poloostrově je potřeba nejen úsilí všech zainteresovaných stran, ale také obyčejný zázrak.

Čína se připravuje k válce s KLDR?

Čínská armáda posílá vojenskou techniku do pohraničních oblastí s KLDR, oznámil list The Washington Post s odkazem na nejmenované představitele USA. Podle údajů vydání „to může být spojeno s nedávným prohlášením Severokorejců o připravenosti odpovědět na provokace podle zákonů válečné doby“.

Současně Čína neustále vyzývá všechny strany ke chladnokrevnosti, zdrženlivosti a k řešení všech problémů, spojených se severokorejským jaderným programem, cestou jednání. Pohyb čínských vojsk v pohraničních zónách pokračuje od poloviny března.

zdroj:http://czech.ruvr.ru/2013_04_04/Cina-se-pripravuje-k-valce-s-KLDR/

Facebook komentáře

Nejčtenější