Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jackie Chan vstoupil do komunistické strany, vyvolal znechucení v Hongkongu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

 

Osmapadesátiletý filmový herec, mistr bojových umění bravurně ovládající kung-fu, se narodil v Hongkongu. V jeho rodišti však jeho popularita stále klesá.

Svobodymilovný Hongkong se stále více odcizuje Číně, zatímco akční hrdina se s čínským režimem překvapivě stále více sbližuje. Filmový hrdina se netají svým obdivem k autoritativnímu režimu Číny. Stal se politikem a vstoupil do Komunistické strany Číny.

 

  • jackie-chan-vstoupil-do-komunisticke-strany-vyvolal-znechuceni-v-hongkongu
  • 20130311jackie-chan
 
Otevřeně vyjadřuje svoji náklonnost k totalitnímu režimu, známy jsou jeho výroky: „Stále více cítím, že my, Číňané, musíme být kontrolováni. Když nás nikdo nekontroluje, děláme si, co chceme.“

Podle stránek focus.de k tomu ještě dodal: „Příliš mnoho svobody může vést k chaosu, jak je tomu dnes v Hongkongu.“ Během loňského listopadu vyvolal Chan znechucení, když navrhoval, aby protesty v Hongkongu byly potlačeny.

Další krok k čínskému režimu 

Dalším krokem k čínské politice byla Chanova účast na setkání nejvyššího čínského politického grémia, kde byl přítomen jako jeden ze dvou tisíc delegátů, kteří měli podávat návrhy čínské vládě.

Kromě Chana se na této politické poradní konferenci nacházeli další slavní představitelé z oblasti umění nebo sportu, jmenovitě nositel Nobelovy ceny za literaturu Muo Jen a basketbalová hvězda Jao Ming.

Pozorovatelé soudí, že účast známých tváří na zasedání může být pokus čínské komunistické strany o znázornění, že chce propagovat měkčí politiku. Před kongresem se osmapadesátiletý herec příliš nezviditelňoval. Neměl v úmyslu se vyjadřovat, avšak novinářům sdělil, že je velmi šťastný. Účast herce z filmu Rush Hour byla v Hongkongu ostře kritizována.

Politická poradní konference čínského lidu nemá příliš významný politický vliv. Je však součástí snahy vládní strany působit navenek více demokraticky než autoritativně. K jejím delegátům patří prominentní občané, a jsou mezi nimi tací, kteří jsou komunismu nakloněni. 

Podle pozorovatelů mohl být Jackie Chan vybrán, aby tak přispěl ke sblížení Hongkongu s Čínou.

zdroj:http://www.velkaepocha.sk/2013031120861/Jackie-Chan-vstoupil-do-komunisticke-strany-vyvolal-znechuceni-v-Hongkongu.html

Facebook komentáře

Nejčtenější