Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Islamisté vyzvali k útokům na Čínu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • cinamuslimterorxxx
Předák islámské skupiny, která si říká Turkestánská islámská strana (TIP), vyzval všechny muslimy, aby útočili na čínské zájmy a potrestali tak Peking za masakry vůči Ujgurům. „Musejí se stát terčem doma i ve světě. Jejich velvyslanectví, konzuláty, střediska i místa, kde se scházejí, se musejí stát cílem," prohlásil na videu umístěném na jedné z islamistických webových stránek jistý Abdal Hak Turkestání. „Jejich muži by měli být zabiti a zajati, abychom usilovali o osvobození našich bratrů vězněných ve Východním Turkestánu... Naší povinností, ve Východním Turkestánu, je pokračovat v odporu bez zaváhání. TIP, která se v minulosti přihlásila k několika útokům v Číně, tvrdí, že Číňané páchají proti muslimským Ujgurům „barbarské masakry".

Počátkem července se ujgurskou metropolí Urumči prohnala vlna nepokojů, při nichž zahynulo 197 lidí a dalších 1600 jich bylo zraněno, přičemž ale většinu obětí tvořili etničtí Číňané, Chanové.
Vůdkyně Ujgurů Rebíja Kádirová, která žoje v exilu v USA, k tomu o víkendu ale prohlásila, že se během jediné noci z Urumči ztratilo deset tisíc Ujgurů, kteří se účastnili nepokojů. Její slova nelze nijak doložit.

Facebook komentáře