Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Islamisté obsazují čtvrti v Bagdádu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • isi
Podruhé během týdne se ozbrojencům ze střechové organizace Irácký islámský stát (ISI) podařilo dostat pod kontrolu některou z bagdádských čtvrtí. Tentokrát vlajka islámu zavlála nad čtvrtí Mansúr.

Při útoku bylo zabito nejméně pět policistů, nicméně násilnosti se odehrávaly po celém Bagdádu a za den v irácké metropoli zahynulo celkem 53 lidí a dalších 123 lidí bylo zraněno.

ISI je západními zpravodajskými službami spojována s iráckými stoupenci hnutí Al Kajda. Útoku na Mansúr předcházela podobná akce se vztyčením islámské vlajky i v jiné sunnitské čtvrti, Azamíja, přičemž bylo zabito na 23 policistů.

V době, kdy Irák po březnových volbách stále nemá vládu, a Obama hodlá koncem srpna přesunout značnou část svých vojáků z Iráku do Afghánistánu, neb se tváří, že vše, co měly USA v plánu, už je dokonáno,  je zvláštní sledovat, co západní „demokratizace" stihla nadělat s kdysi sekulárním Saddámovým Irákem. A to ještě americký viceprezident Joe Biden 29. července nabídl, že se „vsadí všechno", že v Iráku nepropukne sektářské násilí...

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře