Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Írán údajně hodlá zrušit internet

  • iran
Íránská vláda plánuje do pěti měsíců zrušit internet včetně oblíbených sociálních sítí a emailu a nahradit ho celostátním intranetem. Informoval o tom deník International Business Times.

Prohlášení mělo padnout z úst představitele ministerstva informací a komunikačních technologií na tiskové konferenci minulý týden.

 

Od května Írán zablokuje přístup ke službám Google, Hotmail a Yahoo, které nahradí státní emailová služba a vyhledávač. Všechny ostatní stránky mají být zablokovány do srpna, uvádí článek.

Místní úřady v posledních měsících ostře vystoupily proti internetu i Facebooku jako ničitelům morálních hodnot a národní identity. Vláda však v reakci na článek prohlásila, že o odříznutí přístupu k internetu do srpna neuvažuje.

„Ministerstvo tu zprávu v žádném případě nepotvrdilo, je naprosto nepodložená," uvádí se podle AFP v tiskovém prohlášení ministerstva. Teherán přiznal, že plánuje vytvořit „národní informační síť", která bude fungovat jako uzavřený systém, ovšem zda odstaví i webové stránky zvenčí, dosud není jasné.

Article in English

zdroj: http://www.velkaepocha.sk/2012041019382/Iran-udajne-hodla-zrusit-internet.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře