Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

„Hlídač“ KLDR uznává: Lidem se tam začíná žít lépe

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Navzdory sankcím se život lidí v severokorejské metropoli začíná měnit k lepšímu a země viditelně ekonomicky roste. Konstatuje to server, který se zaměřuje na KLDR, poměry v zemi bedlivě sleduje a dlouhodobě je kritizuje.
Anglojazyčný server NK News přinesl fotoreportáž z Pchjongjangu z počátku letošního léta. Zlepšení života tamních lidí dává do souvislosti s přesunem pozornosti vedení země od jaderného programu k ekonomickému rozvoji.

  • hlidac-kldr-uznava-lidem-se-tam-zacina-zit-lepe

„Snímky pořízené v severokorejské metropoli počátkem tohoto léta odhalují město, kde dobře propojení obyvatelé mají stále lepší přístup k rostoucímu sortimentu produktů, od sportovního zboží po čerstvé ovoce a fast food, a kde, navzdory mezinárodním sankcím, ekonomický rozvoj pokračuje,“ konstatuje se v aktuální reportáži.

Autoři neopomíjejí dodat, že v mnoha ohledech zůstává život v Pchjongjangu stejný, s všudypřítomnou propagandou, absencí komerčních reklam (namísto nich jsou autobusové zastávky zkrášleny například výjevy z korejské krajiny) a mobilizací k „všelidovým“ událostem, jako jsou masové sportovní hry.

Ačkoliv reportáž zmiňuje pokračující chudobu Severokorejců či neopravené silnice a chodníky, ukazuje novou veřejnou výstavbu, rozšiřující se síť stánků s rychlým občerstvením, přibývající zboží západních značek v tamních obchodech či běžné Severokorejce s nově nakoupenou elektronikou.

Kromě zmíněného jaderného programu KLDR (kdy země má nicotný zlomek jaderných hlavic oproti Spojeným státům), bývá častým tématem v západních médiích právě chudoba a nedostatek potravin. KLDR, která musela být po korejské válce prakticky znovu postavena, je přitom už dlouhá desetiletí vystavena sankcím, nedisponuje ani zdaleka dostatečnými zásobami energetických zdrojů a podíl obdělávatelné zemědělské půdy netvoří ani pětinu plochy země.

zdroj: https://www.eurasia24.cz/media24/item/2911-hlidac-kldr-uznava-lidem-se-tam-zacina-zit-lepe

 

Facebook komentáře