Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Global Times of China: USA si uvědomily svou slabost v konfliktu s Čínou

Spojené státy ukázaly svou slabost v debatě s Čínou o statusu umělých ostrovů v Jihočínském moři, píše list Global Times of China.

Washington dál trvá na svém právu volné navigace v libovolné části mořského prostoru a v libovolnou dobu, jestliže to není v rozporu se zásadami mezinárodního mořského práva, zdůrazňuje čínský list. Současně si ale USA nepřejí konflikt s Čínou, o čemž hovořil velitel Tichomořského velení ozbrojených sil USA, admirál Harry Harris v průběhu schůzky čínských a amerických armádních činitelů v Pekingu. Schůzka se konala na úrovni šéfů obranných rezortů obou států — Ashton Carter a Chang Wanquan jednali v hlavním městě Malajsie Kuala-Lumpuru o situaci v Jihočínském moři.

 

 
  • global-times-of-china-usa-si-uvedomily-svou-slabost-v-konfliktu-s-cinou

„Hlídkování ve 12mílovém pásmu, které uskutečňují Američané, je krokem zjevně zaměřeným proti aktivitě Číny v Jihočínském moři, Pentagon ale víc Peking kvůli jeho akcím nekritizuje. Ani Harris, ani Carter veřejně nenastolovali otázku legitimnosti budování ostrovů, což znamená, že Spojené státy si už uvědomily svou neschopnost donutit Čínu, aby přestala budovat umělé ostrovy", píše čínský list.

 

Ba co víc, USA nepřijmou hranice vymezené v souladu s „mapou devíti tečkovaných čar" (dokument vypracovaný čínským vedením už v roce 1947 a vymezující územní nároky Pekingu v Jihočínském moři) a budou dál hlídkovat ve dvanáctimílovém pásmu dvakrát za čtvrtletí, jak prohlásil mluvčí administrativy Spojených států.

„Hlídkování Washingtonu ve 12mílovém pásmu má i diplomatický smysl — USA tím chtějí činit psychologický nátlak na Čínu. Z vojenského hlediska nemá tento krok prakticky žádný smysl — Washington si je vědom toho, že jeho potenciál vlivu na akce Pekingu na moři je nanejvýš omezený, a snaží se skrýt své poměrně nevýhodné postavení", píše Global Times of China.

 Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20151105/1588399/usa-slabost-konflikt-cina.html#ixzz3qhrNAffW

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře