Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Čína varuje – žádné ústupky už neuděláme

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

9.4. spolu oslavili představitelé Filipín, Japonska a USA 72. výročí Bataanského pochodu smrti. Tento den roku 1942 byla proražena americko-filipínská obrana Filipín zatlačená na Bataanský poloostrov a vzdala se zde Japoncům. Myslím, že američtí a filipínští vojáci, kteří tento krutý pochod nepřežili /kolem 15 tisíc/, ostatně i ti, co to přežili, by se dneska zatraceně divili.

  • cina-varuje-zadne-ustupky-uz-neudelame

„Je pozoruhodné, že všechny tři národy navázaly tak úzké a trvalé přátelství, spojenectví a strategické partnerství založené výhradně na základě demokratických hodnot a vzájemném respektu, které se zrodily z krve a oběti našich vojáků a jejich odkazu“, sdělil velvyslanec USA Goldberg. Velvyslanec Japonska Tošinao Urabe ho trumfnul tichým mírem rostoucím z japonských srdcí v nádhernou květinovou zahradu a prezident Aquino řekl, že Filipínci by sice neměli zapomínat na poučení z pochodu smrti, leč nyní by se měli raději zamilovat do tohoto košatého výkvětu přátelství mezi bývalými nepřáteli . A protože už pochopili, jak se navzájem ujistili, své myšlení, kulturu a přesvědčení, mohli se pak dlouze zavěnovat hlavnímu bodu programu, totiž kritice Číny. Čínský ministr obrany Chang Wan čchüan varoval nejen ministra obrany USA, ale i představitele Filipín a Japonska, aby „nepokoušeli trpělivost a odhodlání Číny chránit svou národní svrchovanost, bezpečnost a územní celistvost. V těchto věcech nehodlá prý již Čína dělat jakékoliv kompromisy, ústupky ani obchody. Číňané dodali, že nebudou tolerovat ani jakkoliv malá porušení těchto svých postojů. V takovém případě bude čínská armáda rychle v pohotovosti, bude bojovat a vyhraje jakoukoliv bitvu“.

Toto oficiální varování Číny zaznělo na společné tiskové konferenci v Pekingu s americkým ministrem obrany Chuckem Hagelem.

Čína bez varování loni v listopadu vyhlásila identifikační zónu protivzdušné obrany (ADIZ) nad Východočínským mořem a to přes oblast, která zahrnuje ostrovy, o které je, vlastně po této konferenci lze použít minulý čas byla, ve sporu s Japonskem. Ministr Chang nyní uvedl, že Čína má nespornou a nezpochybnitelnou územní svrchovanost nad těmito neobydlenými ostrovy ve Východočínském moři (Japonci jim říkají Senkaku a Číňané Tiao-jü) a přilehlou oblastí. Manila a Washington mají obavy, které potvrzují Filipíny, Vietnam a Malajsie, že Peking je – mimo jiné – připraven vytvořit podobnou zónu nad Jihočínským mořem.

Mám pár čínských kamarádů v jihovýchodní Asii, vždycky mi tvrdili, že Číňany najdu úplně všude, kde vychází a zapadá Slunce. Nepřála bych si, aby kdy Čínu zaujala rétorika ochrany Číňanů na cizích územích, kterou dnes západ vnucuje svým obyvatelům ohledně Rusů, a začala ji svým nekompromisním přístupem uvádět do praxe.

zdroj:http://janica9.wordpress.com/2014/04/10/cina-varuje-zadne-ustupky-uz-neudelame/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře