Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zázračná F-16: ne pro Ukrajinu, ale pro USA!

Plukovník americké armády ve výslužbě Lawrence Wilkerson /byl náčelníkem štábu bývalého ministra zahraničí USA Colina Powella/ včera na kanálu youtube socialbites.ca/latest news zajímavě komentoval tolik diskutovanou dodávku /údajně až 200 kusů/ amerických letounů F-16 na Ukrajinu. Podle Wilkersona se americký vojensko-průmyslový komplex doslova těší, až Rusové začnou sestřelovat F-16 jednu po druhé.

  • zazracna-f-16-ne-pro-ukrajinu-ale-pro-usa

Strategickým cílem amerických leteckých zbrojařů /kteří tradičně v USA dostávají největší kus koláče výdajů na zbrojení/ je zničit stará letadla, pilotovaná nějakými podřadnými východními Slovany. F-16 s blízkou leteckou podporou není reálné ochránit před ruskou protivzdušnou obranou nebo ruskou leteckou silou, zejména pokud bude počet letadel omezen. Dříve nebo později se Rusové naučí F-16 sestřelovat. Bude je třeba nahradit a pak nastane zlatá éra pro vývojáře a výrobce nových moderních letounů, které nahradí staré stroje.

Lockheed se již připravoval na uzavření linek, kde se F-16 vyráběly. Požadavky z východní Evropy a zejména z Ukrajiny přišly na poslední chvíli. Nyní Lockheed nabírá druhý dech a výrobní linky budou znovu spuštěny. Výroba letounů, které nahradí zastaralé modely F-16, bude samozřejmě modernizovaná a bude podstatně dražší než výroba zastaralých F-16 ze skladů evropských členů NATO.

Nasazení letounů F-16 na Ukrajině a v nových členských zemích NATO je pro Lockheed a další americké výrobce zbraní strategickou výzvou. Rusové v něm budou hrát roli likvidátorů šrotiště. Někdo zde vydělá hodně peněz a někdo zas prodělá. Kdo to bude?

Zdroj: https://medvedar.blog.pravda.sk/2023/09/01/zazracne-f-16-nie-pre-ukrajinu-ale-pre-usa/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře