Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vyšetřování finančních záznamů Bidenovy rodiny

"Máme bankovní záznamy a fakta pro ně nejsou dobrá," tvrdí předseda sněmovního výboru pro dohled James Comer.

Výbor pro dohled Sněmovny reprezentantů USA vyzval v rámci vyšetřování obchodování s vlivem k několika velkým bankám, včetně Bank of America, Cathay Bank, JPMorgan Chase a HSBC USA N.A., k předložení finančních záznamů týkajících se spolupracovníků Bidenovy rodiny.

Mezi předvolanými je také Mervyn Yan, bývalý obchodní partner Huntera Bidena, prezidentova syna, uvedla stanice Fox News.

  • vysetrovani-financnich-zaznamu-bidenovy-rodiny
  • vysetrovani-financnich-zaznamu-bidenovy-rodiny

Nejvýše postavený demokratický člen výboru pro dohled Jamie Raskin si stěžoval na záměr předsedy tohoto orgánu, republikána Jamese Comerá, zatajovat informace o vyšetřování před demokratickými členy výboru.

Raskinova kritika je podle Comera laciným pokusem zmařit spolupráci dalších svědků, protože máme bankovní záznamy a fakta nejsou pro Bidenovu rodinu dobrá.

Kromě toho kongresmani požádali americké ministerstvo financí o informace o finančních transakcích členů prezidentovy rodiny.

Demokratičtí členové výboru ve čtvrtek vydali memorandum, v němž obvinili republikány, že vyšetřování vedou za "závojem tajemství".

Údajně také nezveřejnili svá předvolání ani o nich neinformovali demokraty, což znamená, že někteří z těch, kteří byli v předvoláních jmenováni, nevěděli, že výbor hledá jejich záznamy.

Navzdory této masivní investici času a prostředků republikánské úsilí v tomto a dalších kongresových výborech nepřineslo žádné důkazy o pochybení prezidenta Bidena, trvali na svém zastánci Bidena.

Překlad CFP!

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/news/politics/1691443/investigan-registros-financieros-de-la-familia-biden

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře