Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

VOLBY 29.12.2020 – něco málo i dnes

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

1) Aktuální iniciativa zákonodárců na zpochybnění regulérnosti voleb:
a) Ve Sněmovně reprezentantů vede iniciativu za napadení regulérnosti voleb kongresman Republikánů Brooks, podle Ústavy USA postačí k tomuto úkonu jeden kongresman a jeden senátor. Zatím se veřejně k iniciativě přihlásilo několik desítek kongresmanů.

  • volby-29-12-2020-neco-malo-i-dnes
b) 6.1.2021 povede společnou schůzi zákonodárců viceprezident Pence. On na základě iniciativy jednoho senátora a jednoho kongresmana může vyvolat jednání Kongresu o neregulérnosti voleb, potom by Sněmovna reprezentantů volila prezidenta po státech a na množství států mají Republikáni převahu, množstvím kongresmanů celkově ne, ale to není rozhodné, důležité je kolik států by hlasovalo za kterého kandidáta. Další kongresman Gohmert se domáhá žalobou v Texasu, aby dal soud pravomoci Pencovi použít alternativní hlasy volitelů ze sporných států.
 
2) Třetí skupina právníků je vedena už včera zmíněným Phiipem Klinem. Je to bývalý generální prokurátor státu Kansas a nyní zastupuje společnost Thomas More Society, která prosazuje klasické pojetí rodiny, hodnoty, které prosazuje i Trump. Kline se snaží prokázat řízené falšování voleb, zejména napadá majitele facebooku Zuckerberka. Ten měl použít peníze z neziskových organizací na korupci volebních úředníků, celkově vložil do voleb více peněz, než vláda USA.
 
Podle něho se všechno připravovalo už od června roku 2019. Majitel facebooku dal do vybraných oblastí minimálně 350 miliónů dolarů a vymiňoval si jak se mají užívat. Z těchto peněz byly placeni volební úředníci, ale i ty osoby, které zatemňovaly okna, aby tam nemohli kontroloři ani nahlížet. Tyto peníze měly zajistit i prosazení korespondenčního hlasování. Tím došlo k neústavnímu zásahu soukromého sektoru do voleb. Oficiálně tedy není Kline součástí týmu Trumpa, ale podává tu část žalob, které směřují proti majiteli Facebooku.
 
 
3) FBI ukončila vyšetřování výbuchu v Nashville. Spáchal jej údajně 63 letý bývalý voják Quinn Warmer, svobodný, bezdětný, v listopadu měl darovat svůj dům v hodnotě 160 000 dolarů Michelle Swingové, která prohlásila, že o takové transakci vůbec nevěděla. Dál odmítla novinářům cokoliv sdělit, ať se obrátí na FBI. Takže celkem logická verze vysvětlující terorismus bláznivým atentátníkem.
 
Ďábel se ale ukryl opět v detailu. Quinn Warmer opravdu vlastnil stejný typ vozidla, které vybuchlo a našli v něm asi jeho DNA, ale po zveřejnění, který dům atentátník vlastnil, si štouralové zahráli na hru „ Najdi 5 rozdílů “a nebylo těžké zjistit, že tato verze má trhlinu, Při tvoření mapy pro google street view byla pořízena fotka nejen jeho domu, ale i jeho vozidla. Sami se podívejte na vozidlo Warmera , jakou má klimatizaci na střeše, kolik pruhů nahoře atd. Odkazy níže, sami si to můžete projít a udělat si srovnáním obou vozidel vlastní závěry
 
 
zdroj: Miroslavy Hustákové

Facebook komentáře