USA prý mají v Turecku sto jaderných hlavic
Turecký list Hürriyet Daily News oznámil, že bývalý poradce tureckého ministra obrany a bývalý turecký velvyslanec ve Washingtonu Taner Baytok tvrdí, že Spojené státy rozmístily v Turecku téměř sto taktických nukleárních zbraní, a to nikoli na americké základně İncirlik u Adany, ale přímo v İstanbulu, nejlidnatějším tureckém městě. Další zbraně tohoto typu jsou prý uskladněny ve městech podél Černého moře.„Dva miliony lidí v İstanbulu žijí na atomových hlavicích," prohlásil Baytok, „ty zbraně musí z Turecka pryč." Hlavice byly do Turecka dopraveny během studené války, aby mohly být případně použity proti satelitům bývalého Sovětského svazu.
Podle zprávy publikované v The Times bylo v Turecku uskladněno téměř 50 procent amerických zbraní rozmístěných v zemích NATO. Tato zpráva rovněž uvedla, že americký prezident Barack Obama hodlá stáhnout z těchto zemí, tedy včetně Turecka, všechny nukleární zbraně.

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Podíváme se spolu za oponu událostí - vše je jinak
- Kdo je větší blbec? Mlčení o havlově zločinu.
- Tzv. “Malofejevův” plán na rychlé ruské obsazení Oděsy včera k smrti vyděsil berlínské vojenské stratégy. Analýza
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (05.06.2026)
- Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 1.6.2026
- Scott RITTER, Maria Zacharovová - Petrohrad Mezinárodní Ekonomické Fórum 2026
Související články
