Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

USA financují Al-Káidu a Taliban

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ministerstvo zahraničí Spojených států má zřejmě extrémní smysl pro ironii, když varuje občany před cestami na Blízký východ a sever Afriky a současně se přitom dozvídáme, že si Pentagon najímá stoupence Al-Káidy a Talibanu na rekonstrukční projekty v Afghánistánu.

  • usa-financuji-al-kaidu-a-taliban

Tony Capaccio z Bloomberg News cituje čtvrtletní zprávu Zvláštního inspektora pro obnovu Afghánistánu Johna Sopka určenou pro americký Kongres. Z této zprávy vyplývá, že Sopko vyzval představitele armády Spojených států, aby zrušili 43 kontraktů pro známé příznivce Al-Káidy a Talibanu. Oni to však odmítli. Důvod? Zástupci armády tvrdí, že by to znamenalo porušení "zákonného práva" Al-Káidy a Talibanu.

Zvláštní, že ano? Zatímco oficiální teroristické skupiny mají svá zákonná práva, whistleblower, vězni na Guantánamu či běžní Američané, neustále špehování Národní bezpečnostní agenturou, je nemají.

Z tajných služeb již více než deset let tiše unikají informace o tom, že Spojené státy tajně financují Al-Káidu, aby tak podpořily politickou nestabilitu a omluvily pokračující vojenské zásahy na Blízkém východě. V posledních dvou letech vyšlo najevo, že CIA financovala a cvičila bojovníky Al-Káidy v Libyi a Sýrii.

Ze Sopkovy zprávy vyplývá, že podpora Pentagonu pro Al-Káidu a Taliban je oficiální od 1. srpna.

Zkusme se nad tím zamyslet: Pentagon financuje Al-Káidu a Taliban, přestože tyto dvě organizace plánují teroristické útoky na americké občany. Jak je to možné? Nabízí se odpověď, že americká vláda je ve válce se svými vlastními lidmi.

236 stránková zpráva, kterou Sopko zaslal Kongresu, také upozorňuje na to, že prezident Obama požaduje v roce 2014 částku 10,7 miliardy dolarů na obnovu Afghánistánu. Vše má být realizováno civilními dodavateli. 30-40 procent z nich by měly být afghánské firmy.

Sopko tvrdí, že Pentagon trestuhodně selhal v dohledu nad projektem v hodnotě 32 milionu dolarů, v jehož rámci byly instalovány zábrany v propustech pod cestami, aby v nich povstalci nemohli umisťovat bomby. Sopko se domnívá, že Ministerstvo obrany by mělo vědět, kolik smluv bylo v rámci tohoto projektu podepsaných. Ministerstvo to však neví. Je zřejmé, že ministerstvo dodavatele nekontroluje, ani nekontroluje, kam peníze přesně směřují.

zdroj:http://www.veteranstoday.com/2013/08/03/its-official-us-funding-al-qaeda-and-taliban/

http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

Facebook komentáře