Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

USA: 11 kongresmanů naléhá na trestní stíhání Clintonové, Comeye, Lynchové a šesti dalších

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

11 kongresmanů naléhá na trestní stíhání Clintonové, Comeye, Lynchové a šesti dalších. (Getty Images)
V USA se odvíjí silný boj o moc mezi demokraty a republikány, který se odráží v politice, ale i v médiích. Od volebního období se přetřásá případ údajného zasahování Ruska do průběhu prezidentské volební kampaně.

Na jedné straně obviňují demokraté Trumpa ze spolupráce s Ruskem – a na druhé straně dochází k vyšetřování Obamova kabinetu, který měl údajně vykonstruovat obvinění Trumpa, aby mohl nechat odposlouchávat jeho volební tým.

  • usa-11-kongresmanu-naleha-na-trestni-stihani-clintonove-comeye-lynchove-a-sesti-dalsich


Nyní jedenáct členů kongresu žádá trestní vyšetřování vrcholných členů Obamova kabinetu včetně Hillary Clintonové, Jamese Comeye a Loretty Lynchové.

V dopise zaslaném 18. dubna 2018 generálnímu prokurátorovi Jeffovi Sessionsovi a řediteli FBI Christopheru Wrayovi zákonodárci poukazují na celkem osm konkrétních úředníků.

Dopis obsahuje seznam potenciálních trestných činů, které jsou postihnutelné peněžitou pokutou a odnětím svobody. Zákonodárci se opírají o důkazy, které vypluly na povrch po nástupu Donalda Trumpa do úřadu prezidenta.

Členové kongresu obviňují bývalého ředitele FBI Comeyho z pochybení při vyšetřování a obstrukcí v případu úniku e-mailové korespondence Hillary Clintonové. Tehdy měl údajně rozhodnout o jejím zproštění viny ještě předtím, než vyslechl ji samotnou a 17 dalších klíčových svědků. Dále také z křivé přísahy, neboť o tomto rozhodnutí během výpovědi pod přísahou lhal. Comey také zapříčinil únik utajovaných informací příteli s úmyslem dostat je do médií, prohlašují kongresmani.

Také požadují vyšetřování bývalé ministryně zahraničí Hillary Clintonové za zakrývání plateb v rámci prezidentské kampaně, které uskutečnila skrze právní firmu do společnosti Fusion GPS. Tato společnost měla vypracovat opoziční průzkum zaměřený na vytvoření složky dnes známé jako Steelův dokument obsahující podvržené informace a nepotvrzená prohlášení o současném prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Zákonodárci dále obviňují bývalou generální prokurátorku Lorettu Lynchovou za obstrukce a pochybení během vyšetřovací, kdy měla údajně vyhrožovat informátorovi v případu Uranium 1 s cílem zamezit mu v rozhovoru s vyšetřovateli.

Další obvinění směřují na bývalého ředitele FBI Andrewa McCaba, který měl údajně několikrát křivě svědčit pod přísahou a povolil únik informací v rozporu s politikou FBI. Zasedání dalo McCabovi výpověď na základě stejných obvinění.

Dopis kongresmanů také doporučuje započetí vyšetřování vrcholových úředníků FBI Petera Strzoka a Lisy Pageové ve věci jejich účasti na odstranění jména prezidenta Baracka Obamy z prohlášení o zproštění viny ve věci uniklé e-mailové zprávy Clintonové.

Další obvinění zahrnují Comeye, McCaba, bývalou výkonnou generální prokurátorku Sally Yatesovou a bývalou zástupkyni úřadující generální prokurátorky Danu Boenteovou, které měly údajně podepsat příkaz k započetí sledování dobrovolníka z Trumpova volebního týmu Cartera Page.

zdroj:http://www.epochtimes.cz/2018042524134/USA-11-kongresmanu-naleha-na-trestni-stihani-Clintonove-Comeye-Lynchove-a-sesti-dalsich.html

https://www.theepochtimes.com/11-congressmen-urge-criminal-probe-of-clinton-comey-lynch-and-6-others_2497967.html

Facebook komentáře